Kultūra

2016.01.14 21:05

Mirė teatro apdovanojimų „Tony“ laureatas aktorius B. Bedfordas

LRT 2016.01.14 21:05

Nuo vėžio mirė britų kilmės amerikiečių teatro ir kino aktorius, teatro apdovanojimų „Tony“ laureatas Brianas Bedfordas, vaidinęs garsiausiuose Williamo Shkespeare‘o ir Antono Čechovo pjesių pastatymuose teatre, ilgą laiką bendradarbiavęs su Stratfordo Šekspyro festivalio organizatoriais ir suvaidinęs įsimintiną kilmingos našlės vaidmenį Brodvėjuje. Aktoriui buvo 80 metų.

Kaip pranešė jo agentas „Paradigm Talent“ agentūroje Richardas Schmenneris, B. Bedfordas mirė nuo vėžio trečiadienį vienoje Santa Barbaros ligoninėje, Kalifornijoje.

Septintąjį „Tony“ apdovanojimą B. Bedfordas pelnė 2011-aisiais persirengęs moteriškais rūbais už Lady Bracknell vaidmenį pjesėje „Kaip svarbu būti rimtam“ (The Importance of Being Earnest), kurią jis pats ir režisavo.

„Aš rengiausi Lady Bracknell rolei taip pat rimtai kaip ir Karaliaus Lyro“, – sakė jis naujienų agentūrai „The Associated Press“ 2010 metais.

Jis sakė pasirinkęs persirengimą moteriškais rūbais, norėdamas veikalui suteikti farso elementų ir priimdamas preofesinį iššūkį, nors jis prisipažino ir anksčiau kartą vaidinęs moterį.

„Kai buvau 14-os, vaidinau Mergelę Mariją“, – pridūrė jis. Tik tada niekas jam neleido rinktis. Jis mokėsi katalikų berniukų internete.

„Apskritai džiaugiausi, kad man buvo suteikta galimybė vaidinti“, – pažymėjo B. Bedordas.