Kultūra

2016.01.15 11:41

Pradėtos skelbti „Oskarų“ nominacijos

BNS2016.01.15 11:41

Kino meno akademijos apdovanojimų ceremonijos organizatoriai Beverli Hilse, Kalifornijoje, ketvirtadienį pradėjo skelbti pretendentus į 88-uosius „Oskarus“, kurie bus išdalinti jau kitą mėnesį.

Pirmiausia buvo skelbiami nominuotieji apdovanojimams techninėse kategorijose. Pretendentai į pagrindinius apdovanojimus, tarp jų ir geriausio filmo ir geriausių aktorių „Oskarus“, paskelbti pranešimo pabaigoje.

Šios pramonės stebėtojams buvo sunku numatyti, kurios juostos ir aktoriai pateks į Oskarų šlovės renginį vasario 28 dieną – per Holivudo apdovanojimų sezono kulminaciją, todėl daugelis daro netikėtus statymus.

XIX amžiaus išgyvenimo epas „Hju Glaso legenda“ (The Revenant) pirmauja Kino meno ir mokslo akademijos akademijos apdovanojimų nominacijoje – jis minimas 12 kategorijų, tarp jų ir geriausios juostos, geriausio aktoriaus ir geriausio režisieriaus.

Po šio trilerio seka „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (Mad Max: Fury Road) su 10 nominacijų ir „Marsietis“ (The Martian) – su septyniomis.

Steveno Spielbergo „Šnipų tiltas“ gavo šešias nominacijas, tarp kurių ir nominaciją geriausio filmo kategorijoje. Tiek pat – šešias nominacijas gavusi apie lesbiečių meilę pasakojanti drama „Carol“ varžysis dėl „Oskarų“ geriausios aktorės ir geriausios antraeilio vaidmens atlikėjos kategorijose.

Juosta „Spotlight“, pasakojanti apie lytinio išnaudojimo skandalą Katalikų Bažnyčioje atskleidusius „Boston Globe“ žurnalistus, taip pat varžysis dėl Kino meno ir mokslo apdovanojimų šešiose, įskaitant geriausio filmo ir geriausio režisieriaus, kategorijose.

Paskelbti filmai, pretenduojantys į apdovanojimą geriausio filmo kategorijoje. Dėl geriausio filmo „Oskaro“ varžysis „Didžioji skola“ (The Big Short), „Šnipų tiltas“ ( Bridge of Spies), „Bruklinas“ ( Brooklyn), „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (Mad Max: Fury Road), „Marsietis“ (The Martian), „Hju Glaso legenda“ ( The Revenant), „Kambarys“ (Room) ir „Spotlight.“

„Oskarą“ geriausio aktoriaus kategorijoje pretenduoja gauti: Bryanas Cranstonas iš „Trumbo“, Mattas Damonas iš juostos „Marsietis“, filme „Styvas Džobsas“ pagrindinį vaidmenį atlikęs Michaelas Fassbenderis , Leonardo DiCaprio iš „Hju Glaso legendos“ ir Eddie Redmayne‘as, nusifilmavęs istorijoje apie lytį pakeitusį dailininką „Danų mergina“ (The Danish Girl).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt