Kultūra

2016.01.13 19:46

Prestižinę Pritzkerių premiją laimėjo Čilės architektas

BNS 2016.01.13 19:46

Čilės architektas Alejandro Aravena trečiadienį laimėjo garbingiausią architektūros apdovanojimą – Pritzkerių premiją už „galingus“ savo projektus, pasitinkant didžiausius XXI amžiaus socialinius ir ekonominius iššūkius.

„Būdamas novatoriškas ir įkvepiantis (kūrėjas) jis pademonstravo, kaip architektūra geriausiais būdais gali pagerinti žmonių gyvenimus“, – sakė premiją teikiančio fondo „Hyatt Foundation“ vadovas Tomas Pritzkeris.

Santjage gyvenančiam 48 metų A. Aravenai 100 tūkst. JAV dolerių premija ir bronzinis medalis bus įteikti per iškilmingą ceremoniją Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke balandžio 4 dieną.

Jis yra 41 Pritzkerių premijos laureatas, ketvirtas iš Lotynų Amerikos šalių.

Premiją skiriantis fondas atkreipia dėmesį į A. Aravenos darbą architektų grupėje ELEMENTAL, kuri pagrindinį dėmesį skiria visuomeninės paskirties ir gyvenamųjų namų projektams.

Grupė yra sukūrusi ir įgyvendinusi daugiau nei 2500 daugumai prieinamų pastatų projektų, įskaitant garsųjį novatorišką „pusiau baigto namo“ projektą, kurio gyventojai turi galimybę patys užbaigti savo būsto statybą.

Po žemės drebėjimo Čilėje 2010 metais ELEMENTAL buvo pasiūlyta dalyvauti atstatant smarkiai nukentėjusį Konstitusjono miestą. Ši firma parengė pagrindinį planą, taip pat suprojektavo kultūros centrą ir būsto kompleksą „Villa Verde“.