Kultūra

2016.01.12 09:53

Pristatoma pirmoji popiežiaus Pranciškaus knyga lietuvių kalba

LRT.lt2016.01.12 09:53

Romoje įvyks oficialus pirmosios popiežiaus Pranciškaus knygos pristatymas. Panašiu metu knyga bus išleista dar dvidešimtyje pasaulio kraštų, tarp jų –ir Lietuvoje. Leidykla „Baltos lankos“ nuo sausio 12 d. pradeda išankstinę knygos prekybą, o šalies knygynus leidinys pasieks vasarį, rašoma pranešime spaudai.

Popiežius Pranciškus savo knygoje paprastais ir tiesiais žodžiais kreipiasi į visus planetos vyrus bei moteris, šitaip pradėdamas nuoširdų ir asmenišką dialogą. Pagrindinė popiežiui labiausiai rūpima tema – gailestingumas. Ji visada buvo jo liudijimo, o dabar ir pontifikato, atspirties taškas. 

Kiekviename puslapyje juntamas stiprus troškimas pasiekti sielas visų žmonių – ir priklausančių Katalikų bažnyčiai, ir jai nepriklausančių, – ieškančių gyvenimo prasmės, taikos ir susitaikymo kelio, gydymo kūno ir dvasinėms žaizdoms. Pirmiausia popiežius nori pasiekti tą nerimastingą ir skausmą kenčiančią žmoniją, kuri prašo būti priimta, o ne atstumta: vargšus ir emigrantus, kalinius ir prostitutes, tačiau taip pat ir sutrikusius bei nuo tikėjimo nutolusiuosius. 

Per pokalbį su Vatikano apžvalgininku Andrea Tornielli Pranciškus, pasitelkdamas jaunystės prisiminimus ir epizodus iš savo ganytojiškos patirties, pasakoja, kodėl taip stipriai troško neeilinių Šventųjų jubiliejinių metų. Neišsižadėdamas etinių ir teologinių klausimų popiežius pakartoja, kad Bažnyčia niekam negali užverti durų; jos pareiga yra prasiskverbti į žmonių sąmonę, kad pravertų plyšį ir padėtų prisiimti atsakomybę. 

Leidinyje taip pat pateikiama Misericordiae Vultus – Bulė dėl Gailestingumo ypatingojo jubiliejaus paskelbimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.