Naujienų srautas

Kultūra2016.01.11 20:26

Valstybiniame jaunimo teatre – premjera

Valstybinis jaunimo teatras kviečia į premjerą, į kurią atvyksta ir pati pjesės autorė iš Vokietijos. Pasaulinio dėmesio sulaukusi, ne vienoje scenoje statyta pjesė perteikia skaudžias, kiekvienam artimas šių dienų patirtis. 

„Pabaigos ugnis“. Taip vadinama vienos žymiausių vokiečių dramaturgių Dea`os Loher pjesė, atgimsianti Valstybiniame Jaunimo teatre. Režisierius Gintaras Varnas šios dramaturgės darbus į Lietuvos teatrų sceną perkelia jau ketvirtą kartą. Šįkart spektakliui suburta aštuonių aktorių komanda atskleidžia dramaturgės mėgstamų pamirštų, paliktų žmonių likimus.

„Istorija nevyksta čia ir dabar. Jie ją prisimena po kelerių metų. Jie prisimena, kas įvyko ir tarsi mėgina tuos įvykius atgaminti, suvaidindami, kas įvyko, kad jų gyvenimai taip sugriuvo“, – pasakojo režisierius Gintaras Varnas.

Pjesės veikėjų likimai dramatiški. Jiems nepavyksta išvengti netekties, praradimo, kaltės, bejėgiškumo jausmo. Pasak aktorių, itin daug pastangų reikalavo suvaidinti žuvusio vaiko artimuosius.

„Mes visi tų netekčių esame turėję ir žinome tas stadijas... Šiuo atveju Suzanė, mano atliekama, nebegali gyventi. Tas įvykis ją tiek paveikė, kad jai irgi teko iškeliauti“, – sakė aktorė Elzė Gudavičiūtė.

„Kai tu pjesėje atrandi žmogų, kuris tau artimas, tai tu supranti, kad pats esi žmogus. Aš negaliu suprasti, ką jis patyręs – ką reiškia tai išgyventi. Bet procesas buvo įdomus ir prasmingas“, – patirtimi dalinosi aktorius Ainis Storpirštis.

Dea`os Loher pjesėje nuolat keliamas klausimas, kas sieja žmones. Spektaklyje vaidybinės scenos tarsi susipina su reportažo elementais. „Pabaigos ugnies“ premjera Valstybiniame jaunimo teatre – sausio 12 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi