Kultūra

2016.01.11 17:16

„Knygų Kalėdų“ derlius – 50 tūkst. naujų knygų

LRT.lt 2016.01.11 17:16

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ sutelkė visą šalį ir padėjo surinkti 50 tūkst. naujų knygų šalies viešosioms ir mokyklų bibliotekoms, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Penktoji akcija „Knygų Kalėdos“, kviečianti skaityti bei dovanoti vaikų ir jaunimo knygas, keliavo per visą Lietuvą. Akcijoje dalyvaujančios viešosios ir mokyklų bibliotekos surengė daugiau nei 1700 renginių. Pirmą kartą startavusi iniciatyva „Knygų Kalėdų savanoriai“ suvienijo kelis tūkstančius knygų mylėtojų ir padėjo surengti knygų skaitymus vaikų ir senelių globos namuose, socializacijos centruose ir šeimynose.

„Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Svarbu, kad knyga padeda mažinti socialinę atskirtį, paskatina bendrauti ir dalintis knygomis su tais, kuriems jų labai trūksta. Tūkstančiai naujų knygų pradžiugins skaitytojus ir pasieks atokiausias bibliotekas – nuo Didžiasalio iki Skuodo. Nuoširdžiai dėkoju visiems, taip aktyviai dalyvavusiems akcijoje“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jubiliejinės akcijos metu startavo „Knygų Kalėdų“ autobusiuko kelionė į tolimiausius Lietuvos kampelius.  Rašytojų klubo ir „Knygų šalies“ kūrėjai surengė knygų skaitymus bei kūrybines dirbtuves Varėnoje, Biržuose, Kelmėje, Šalčininkuose, Švenčionyse, Kaune, Palangoje ir Vilniuje.

Penktojo „Knygų Kalėdų“ gimtadienio proga išleistas ir specialus Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Sapnų katytė“ tiražas, skirtas visoms šalies bibliotekoms. 

Akcijos metu surinktos knygos bus išdalintos visoms šalies viešosioms ir mokyklų bibliotekoms. Naujos knygos taip pat pasieks lietuviškas mokyklas Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Kaliningrado srityje, dovanos bus skirtos ir lietuvių bendruomenėms Škotijoje bei Australijoje.

Iš viso per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų. Pernai pavyko surinkti 40 tūkst. naujų knygų.