Naujienų srautas

Kultūra2016.01.07 21:01

VDA salėse pristatoma jaunoji Kauno tapyba

Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėse „Titanikas“ atidaryta paroda „Jauna Kauno tapyba“. Neseniai baigę studijas jaunieji tapytojai sostinėje prisistato su geriausiais savo darbais. 

Kai kurių pavardės jau žinomos meno pasaulyje, kiti, kaip Kristina Jatautaitė, – pirmą kartą viešai rodo savo darbus. Ji atrinko paveikslų ciklą palėpės tema.

„Tai buvo tarsi toks palėpės erdvės tyrimas, kai aš tyrinėjau aplinką, bet galų gale nuo tos aplinkos supratau, ką ta palėpė man reiškia. Palėpė gali būti kaip ir žmogaus atspindys arba jo vidinio pasaulio tyrinėjimas“, – teigė tapytoja.

Parodoje eksponuojami ir vaizdo darbai bei iš žemės ir molio sukurti paveikslai. Taip pat Neįprastai naudojama fotografija, drąsiai derinamos ryškios spalvos.

Pasak parodos kuratorės Aušros Barzdukaitės-Vaitkūnienės, tapyba yra lėtas menas, kaip alternatyva vartotojiškai visuomenei. Koloristinės tapybos tradicijas tęsiantys Kauno dailininkai džiaugiasi, kad jaunieji atranda naujų raiškos formų. Parodos rengėjai tikisi, kad kitą kartą jaunųjų pristatyme dalyvaus ir Vilniaus, Latvijos, Estijos dailininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi