Kultūra

2020.10.02 08:30

Baltijos šalių kino festivalis Niujorke keliasi į virtualią erdvę ir pasieks žiūrovus visose JAV

LRT.lt2020.10.02 08:30

III Niujorko Baltijos šalių kino festivalis (New York Baltic Film Festival) sugrįžta atsinaujinusiu virtualiu formatu. Jis leidžia praplėsti festivalio geografines ribas ir pristatyti naujausius, įdomiausius ir aktualiausius Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus bei virtualius susitikimus su kino kūrėjais ne tik pasaulio kultūros sostinės, Niujorko, žiūrovams, bet ir visiems gero kino mėgėjams visose JAV. 

Šiemet festivalis siūlo tris skirtingas kino programas, šios bus pristatytos spalio 15–18, spalio 29–lapkričio 1 ir lapkričio 12–15 dienomis, rašoma festivalio pranešime žiniasklaidai.

„Susiklosčiusi galimybė Baltijos šalių filmams keliauti po visas JAV tik įrodo, kad ne visi šios pandemijos scenarijai yra blogi, – teigia Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė. – Kinas – bene vienintelė kultūros sritis taip pasiduodanti virtualumui gerąja prasme. Mums be galo smagu, kad ši stipri programa ją išmėgins – tai nuostabi proga supažindinti su mūsų kinu pačias netikėčiausias auditorijas“.

Niujorko Baltijos šalių kino festivalio organizatoriai kviečia JAV žiūrovus pažvelgti į pasaulį Baltijos šalių gyventojų akimis ir kartu patirti visą žmogiškųjų emocijų spektrą, tuo pačiu įsikvėpti neprarasti vilties, nepaliauti svajoti ir paversti šį nežinomybės kupiną pandemijos laikotarpį atspirties tašku teigiamiems pokyčiams ateityje.


Kiekvieną iš programų sudaro trys pilnametražiai filmai ir interaktyvūs susitikimai su šių kūrėjais, kurių darbai atskleidžia geriausius pastarųjų metų Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino pasiekimus. Spalio 15–17 dienomis pirmojoje kino programoje „Juokis iki ašarų“ bus pristatytos trys komedijos.

Spalio 29–lapkričio 1 dienomis rodoma programa „Išsigąsk ir atsikvėpk“ JAV žiūrovams pasiūlys švęsti Heloviną, mėgaujantis „aštriausiais“ Baltijos šalių trileriais.

Lapkričio 12–15 dienomis programa „Pažvelk į save ir žiūrėk į priekį“ taps šių metų virtualaus kino festivalio uždarymo renginiu. Šioje programoje bus pristatyti trys Baltijos šalių favoritai susirinkę kritikų liaupses ir tarptautinių festivalių apdovanojimus.

Pirmojoje festivalio programoje Lietuvai atstovauja filmas „Pilis“ (2020). Linos Lužytės vaidybinio filmo premjera rugsėjo pradžioje įvyko Lietuvoje.

Antrojoje programoje bus pristatytas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus pelniusio režisieriaus Igno Jonyno naujas neo-noir trileris „Nematoma“ (2019). Šioje programoje žiūrovai pamatys dar dvi Lietuvos kino koprodukcijos juostas: estų režisieriaus Vallo Toomla „Apsimetėlius“ ir latvių kino kūrėjo Janio Nordo filmą „Pasiutusi meilė“.

Baigiamojoje festivalio programoje bus pristatomas tarptautinių kritikų įvertinimą pelnęs naujas režisieriaus Romo Zabarausko filmas „Advokatas“ (2020). Šioje festivalio programoje žiūrovai turės galimybę pamatyti ir dar vieną lietuvių koprodukcijos darbą – filmą „Olegas“ (2019).

„Pagrindiniai šių metų festivalio bruožai yra lankstumas, gebėjimas rasti išeitį iš nuolat kintančios situacijos, ir žūtbūtinis judėjimas pirmyn. Nors ir esame atskirti sienomis, tačiau vis dar galime vienas kitą pažinti ir bendrauti meno dėka – ar yra geresnis būdas suprasti, kas žmones priverčia nusišypsoti, kas juos jaudina, kaip jie mato savo ateitį, – sako Niujorko Baltijos šalių kino festivalio programos sudarytoja Jūlė Marė Rozytė. – Mes, festivalio organizatoriai, turėjome greitai adaptuotis prie naujų JAV ir pasaulio realijų, norėdami pristatyti jau trečiąjį kasmetinį Niujorko Baltijos šalių kino festivalį. Labai didžiuojamės išgryninta, kompaktiška ir stipria šių metų programa, puikiai pristatančia Baltijos šalių dvasią ir kultūrą žiūrovams visose JAV per naujausius ir geriausius Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus. Šiemet kviečiame žiūrovus iš visų šalies kampelių juoktis, išsigąsti, atsipalaiduoti ir pažvelgti į savo vidinį pasaulį per Baltijos šalių gyventojų emocinę prizmę.“

Niujorko Baltijos šalių kino festivalio filmus žiūrovai galės žiūrėti visose JAV. Specialus festivalio abonementas suteiks galimybę pamatyti visus filmus, taip pat galima bus pirkti atskiros programos bilietą, kuris leis pažiūrėti visas tris tam tikros programos kino juostas. Atskiri bilietai individualiems filmams nebus parduodami. Kiekviena festivalio programa turi 300 bilietų limitą, todėl žiūrovai skatinami suskubti bilietus įsigyti kuo anksčiau. Kiekvienos programos peržiūros truks keturias dienas (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio), tad virtualioje platformoje pristatomus filmus žiūrovai galės žiūrėti bet kada per nustatytą keturių dienų laikotarpį. Kiekvieną festivalio programą papildys virtualūs susitikimai su kino kūrėjais ir interaktyvios diskusijos. Festivalio abonementus bei kiekvienos programos bilietus bus galima įsigyti jau spalio pradžioje. Sekite naujienas festivalio svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt