Naujienų srautas

Kultūra2016.01.06 15:58

Mirė prancūzas dirigentas ir kompozitorius P. Boulezas

BNS 2016.01.06 15:58

Prancūzas kompozitorius Pierre‘as Boulezas, buvęs pagrindinis Niujorko filharmonijos dirigentas, kuris per savo ilgą karjerą užsiėmė dirigavimu, muzikos kūrimu ir mokymu, tapdamas vienu iš šiuolaikinės klasikinės muzikos grandų, mirė būdamas 90 metų.

Paryžiaus filharmonijos atstovas Hamidas Si Ameras patvirtino, kad P. Boulezas mirė antradienį Baden Badeno mieste Vokietijoje.

Netgi diriguodamas itin romantiškus muzikos kūrinius, tarp jų Richardo Wagnerio arba Gustavo Mahlerio kompozicijas, P. Boulezas ant pakylos išlikdavo rimtas ir santūrus, mieliau vilkėdamas paprastą pilką kostiumą, o ne fraką, o savo judesiais tarsi norėdavo perteikti logikos pergalę prieš chaosą.

Prancūzijos miestelyje Monbrizone gimęs P. Boulezas iš pradžių studijavo matematiką, bet vėliau pasinėrė į muziką. Jis studijavo Paryžiaus konservatorijoje, kur harmoniją jam dėstė kompozitorius Olivier Messiaenas, taip pat mokėsi iš Rene Leibowitzo kurti dvylikatoniniu XX amžiaus stiliumi.

8-ame dešimtmetyje P. Boulezas vadovavo Niujorko filharmonijos ir BBC simfoniniam orkestrui.

Kūrėjas dirigavo labai įvairius muzikos kūrinius – pradedant savo ir kitų šiuolaikinių korifėjų, tokių kaip Igoris Stravinskis arba Karlheinzas Stockhausenas, kompozicijomis, ir baigiant klasikų – G. Mahlerio, Ludwigo van Beethoveno arba Sebastiano Bacho opusais.

P. Boulezas taip pat dirbo su Čikagos simfoniniu orkestru, Klivlendo, Paryžiaus ir Londono simfoniniu orkestrais. Jo įrašai yra pelnę daugiau negu 25 „Grammy“ apdovanojimus.

„Pierre‘o Boulezo pastangomis prancūzų muzika spindėjo visame pasaulyje“, – savo užuojautos pranešime nurodė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi