Kultūra

2020.09.30 23:50

Tarptautinę vertėjų dieną pagerbtos Šv. Jeronimo premijos laureatės

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.30 23:50

Tarptautinę vertėjų dieną, Kultūros ministerija įteikė Šventojo Jeronimo premijas už profesionalius ir meniškus literatūros vertimus.

Jomis apdovanotos dvi vertėjos – vertėja iš senosios graikų, lotynų ir lenkų kalbų Eugenija Ulčinaitė įvertinta už neprilygstamą indėlį į lietuvių kultūrą – puikius antikinės, o ypač Lietuvos viduramžių, renesanso ir baroko literatūros vertimus.

Panorama. Elektros vartotojų medžioklė: bendrovės vilioja ir tuos, kuriems neprivaloma rinktis tiekėjo

Antroji laureatė – lietuvių literatūros vertėja į latvių kalbą Dacė Meiere. Ji įvertinta už aukštą profesinį meistriškumą ir produktyvumą verčiant į latvių kalbą šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinius.

Šv. Jeronimo premijos kasmet nuo 2005 m. skiriamos grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjams už profesionalius ir meniškus vertimus, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai, vertėjų ugdymui. Premijos tikslas – pripažinti ir skatinti vertėjo kaip menininko darbą ir indėlį į Lietuvos kultūrą, literatūrą ir kalbą, kultūrų dialogą, pasaulio elitinės literatūros leidybą, kelti literatūros vertėjų profesijos prestižą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.