Kultūra

2020.09.30 12:56

Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre per parą registruota 14 atvejų: pratęsiama darbuotojų saviizoliacija

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.09.30 12:56

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad Kaune vakarykštę parą registruota 14 atvejų, susijusių su protrūkiu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Iš viso registruoti 24 su protrūkiu susiję atvejai. „Saviizoliacija pratęsta iki spalio 9 ar 10 dienos“, – LRT.lt teigė Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotojas Kultūrai ir bendriems reikalams Rimantas Lekavičius.

Pasak NVSC, vienas iš naujųjų atvejų mokosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje. Pasak R. Lekavičiaus, visi 300 yra saviizoliacijoje. Sekmadienį–pirmadienį patikrinti praktiškai visi darbuotojai. „Keli žmonės dar nepasitikrinę, bet mes juos paraginsime pasitikrinti“, – sakė R. Lekavičius.

Anot jo, nuo penktadienio, sužinojus apie pirmąjį atvejį, buvo atšauktos visos repeticijos, šeštadienį buvo patvirtintas jau antras atvejis.

„Dirbame nuotoliniu būdu, visi dirba individualiai, daryti bendras repeticijas juolab muzikiniam teatrui per sudėtingas reikalas“, – LRT.lt teigė R. Lekavičius.

1 atvejis, vakar registruotas Raseiniuose, siejamas su Raseinių choru „Šatrija“. Iš viso patvirtinti 26 su protrūkiu susiję atvejai.

Taip pat registruotas naujas židinys Raseinių kultūros centre. Vakar COVID-19 patvirtinta 2-iems asmenims. Pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su choru „Šatrija“.

Dar 3 atvejai siejami su protrūkiu ansamblyje „Lietuva“. Vienas iš asmenų yra choristas, kiti 2 – antriniai atvejai. Iš viso registruoti 36 susiję infekcijos atvejai.

4 atvejai siejami su užsiėmimais šokiuose. 2 susiję su studija „Šokio harmonija“ (iš viso 6 atvejai), dar 2 susiję su šokių studija „City dance“ (antriniai) (š viso registruotas 41 susijęs atvejis).

Taip pat Vilniuje registruotas naujas protrūkis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD). Vakar koronavirusas patvirtintas 1-am darbuotojui. Iš viso registruoti 3 susiję atvejai, pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su šokių studija „City dance“.