Kultūra

2016.01.05 14:22

Metų knygos rinkimai: K. Gudonytės „Jie grįžta per pilnatį“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.01.05 14:22

Vienas iš metų knyga tapti pretenduojančių kūrinių  – Kristinos Gudonytės romanas „Jie grįžta per pilnatį“. 

Ši knyga varžosi literatūros paaugliams kategorijoje. Apie kūrinį su autore LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje kalbėjosi vaikų literatūros kritikas dr. Kęstutis Urba. 

Kritikas pasidžiaugė, kad šiemet knygų paaugliams kategorijoje susidarė labai įdomus ir labai stiprus geriausiųjų penketukas. Apie patį autorės kūrinį K.Urba sakė, kad jis yra įdomus, netikėtas, originalus, tarsi knyga – pokštas. 

Pagrindinis romano veiksmas vysta Vilniuje. K. Gudonytė sakė, kad nors tai ir skamba banaliai, bet Vilnius yra jos labai mylimas miestas. „Jis man kaip gyvas – kaip žmogus su siela. Aš visada jo labai pasiilgstu. Tai vienintelis toks miestas, kuriam jaučiu tiek daug emocijų“, – pasirinkimą aiškino kūrėja.

Knygų paaugliams penketukas: Akvilina Cicėnaitė, „Niujorko respublika“ („Alma littera“); Kristina Gudonytė, „Jie grįžta per pilnatį„ („Tyto alba“); Daina Opolskaitė, „Eksperimentas gyventi“ („Alma littera“); Una Rebeka, „Atjunk“ („Alma littera“); Renata Šerelytė, „Rebekos salos“ („Alma litera“).

Daugiau apie „Jie grįžta per pilnatį“ – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.