Kultūra

2020.09.28 13:26

Choras „Šatrija“ COVID-19 židinį sieja su apdovanojimais „Aukso paukštė“, Kauno muzikiniame teatre – 300 darbuotojų izoliacija

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.09.28 13:26

Choro „Šatrija“ vadovo Gražvydo Jegnoro žiniomis, koronavirusu šiuo metu serga 23 iš 42 narių, bet sirgimo atvejai susiję būtent su tais nariais, kurie dalyvavo apdovanojimuose „Aukso paukštė“. Susirgimų pastarąją parą aptikta ir tarp ansamblio „Lietuva“, šokių studijos „City Dance“, Valstybinio Kauno muzikinio teatro narių.

Pirmadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad per parą patvirtinti 4 atvejai yra susiję su ansamblio „Lietuva“ protrūkiu. Su juo siejamas jau 31 atvejis.

Vilniaus apskrityje 4 atvejai ir vienas iš jų antrinis siejamas su protrūkiu City Dance. Viso su šiuo protrūkiu siejama 38 atvejai.

Šokių studijos vadovė Sandra Saikauskaitė LRT.lt teigė, kad šiuo metu studija yra uždaryta. Studijos bendruomenę sudaro vieš 100 žmonių, tačiau izoliuojasi ne visi – tik tie, kurie turėjo kontaktą su galimai užsikrėtusiais.

„Mūsų mokiniai lanko daug pamokų – daug profilių. Šokėjai miksuojasi, dėl to buvo sunkiau atsekti viruso kelius“, – pasakojo S. Saikauskaitė.

Šią savaitę šokių studija pradeda online pamokas. „Šiek tiek neramu, kad žmonės ir ateityje, iki pat vakcinos įsigijimo, gali bijoti tokių veiklų. Mes planuojame suteikti galimybes treniruotis online“, – tvirtino studijos vadovė.

5 nauji atvejai iš jų 3 antriniai patvirtinti Raseinių choro „Šatrija“ protrūkyje. Su šiuo židiniu jau siejami 25 atvejai.

Choro vadovo Gražvydo Jegnoro žiniomis, serga 23 iš 42 narių, bet sirgimo atvejai susiję būtent su tais nariais, kurie dalyvavo apdovanojimuose „Aukso paukštė“ . Juose dalyvavo 38 choro nariai. Jeigu nėra simptomų, nesitiria, tačiau yra saviizoliacijoje.

„Šatrija“ choristai saviizoliuojasi dvi savaites nuo praėjusio antradienio. Choras jau atšaukė du koncertus: vieną Vilniuje, kitą – Jurbarko rajone, skirtą partizanų atminimui. Artimiausias turėtų būti lapkričio 21 dieną koncertą Joniškyje. „Matysime, ar jis vyks, ar nevyks“, – komentavo G. Jegnoras.

„Vieni aštriau serga, kiti lengviau. Vieniems dingsta skonis, uoslė, kitiems galvą skauda. Manau, ši yra lengvesnė banga, galbūt ištrūksime be didesnių kainų, Dievulis neskriaus kultūros mėgėjų“, – LRT.lt komentavo choro vadovas.

„Pavasarį dirbome nuotoliniu būdu, o dabar šias dvi savaites planuojame ateitį. Kol kas dar tik savaitė laiko, esame pasimetime“, – teigė G. Jegnoras.

2 nauji atvejai patvirtinti Valstybinio Kauno muzikinio teatro protrūkyje. Su šiuo protrūkiu siejami jau 4 atvejai.

„Teatras sustabdė veiklą iki spalio 4 dienos. Visi spektakliai perkelti. Visi 300 teatro darbuotojų visi yra saviizoliacijoje“, – LRT.LT komentavo Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotojas Kultūrai ir bendriems reikalams Rimantas Lekavičius.

Penktadienį teatras sužinojo apie koronaviruso atvejį ir užsakė testus darbuotojams.