Kultūra

2016.01.01 03:08

Italijoje pastatyta „Bohema“ Naujųjų išvakarėse atgimsta Lietuvoje

Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.01 03:08

Operos ir baleto teatras Naujuosius metus sutinka premjera. Bendras italų ir lietuvių darbas į sceną perkėlė Giacomo Puccini operą „Bohema“. Ją atliks neįprastai jauni solistai.

Iš Ravenos festivalio scenos – į Lietuvos operos ir baleto teatrą. Taip galima apibūdinti G. Puccini operos „Bohema“ šuolį. Prieš keletą savaičių pristatyta Italijoje, Naujųjų metų išvakarėse ji atgimsta Lietuvoje. Tik jau kitaip ir kitokia.

Pirmuosius premjeros spektaklius atliks Italijos solistai, vėliau vaidmenis jie perleis lietuviams. Iš Italijos operos idėją į Lietuvą perkėlusi Ravenos festivalio vadovė, režisierė Cristina Mazzavillani-Muti sako operai pasirinkusi minimalistinį stilių.

„Galiu pasakyti, kad visi žiūrovai išgyvens kažką nepaprasto. Ypač išskirtina yra tai, kad scena bus beveik tuščia. Vyraus juoda spalva, tačiau bus labai moderni šviesų projekcijų technika“, – žada C. Mazzavillani-Muti.

„Opera „Bohema“ yra labai moderni. G. Puccini yra labai svarbu žmogiški jausmai, kad kiekvienas galėtų operoje atrasti tai, ką jaučia ir išgyvena. Todėl muzikantai ir aktoriai stengiasi perteikti tą žmogiškumą ir jautrumą, kuris slypi kūrinyje. Taip pat labai svarbu, kad muzika labai artima tekstui“, – teigia Nicola Paszkowski.

Operos režisierė, visuomet noriai rėmusi jaunus, talentingus žmones ir siekusi suteikti jiems galimybę išbandyti save, šiame pasirodyme laikosi savo pasirinkimo ir buria itin jaunus solistus.

„Italų dainininkai, kurie pasirodys, nustebins tuos, kurie eina žiūrėti manydami, kad visi jie – žvaigždės. Tai yra visiškai jauni dainininkai, kai kuriems jų – 21-eri metai“, – sako Operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.

Operos ir baleto teatre pristatomoje G. Puccini operoje „Bohema“ siekiama atsikratyti manierizmo, pasak režisierės, daugybę metų gaubusio įvairius šios operos pastatymus. Ir norima, kad šio kūrinio poezija, melancholija bei tvyrantis mirties ir slėpiningos gyvenimo prasmės pojūtis visus stipriai sujaudintų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.