Kultūra

2015.12.31 16:29

„Charlie Hebdo“ išpuolių metinių proga išleis specialų leidinį

ELTA2015.12.31 16:29

Prancūzijos satyrinis laikraštis „Charlie Hebdo“ išspausdins beveik milijoną specialaus leidinio kopijų sausį Paryžiuje surengtų išpuolių metinių proga, skelbia DW.

Leidinį sudarys 32 puslapiai, o juose bus išspausdinti rinktiniai sausį per islamistų išpuolius žuvusių karikatūristų, taip pat dabartinio personalo darbai.

2015 metų sausio 7-ąją du teroristai įsiveržė į laikraščio redakciją Paryžiuje ir joje nužudė 12 žmonių. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė kovotojų grupuotė „Arabijos pusiasalio Al Qaeda“.

Praėjus savaitei po išpuolių „Charlie Hebdo“ laikraščiai buvo parduoti 7,5 mln. kopijų tiražu.

Per ataką redakcija neteko karikatūristų Jeano Cabu, George Wolinskio, Bernhardo Verlhaco, Philippe Honore, redaktoriaus Stepheno Charbonniero, straipsnių autorės Elsa Cayat ir kitų. Nuo to laiko per išpuolį išgyvenęs karikatūristas Renaldas Luzieras, po nelaimės nupiešęs ant leidinio viršelio išspausdintą karikatūrą su pranašu Mahometu ir žodžiais „Viskas atleista“, nusprendė palikti darbą redakcijoje. Jo pavyzdžiu taip pat teigia paseksiąs rašytojas ir gydytojas Patrickas Pelloux.

Laikraštis teigia gavęs kelis didelius naujojo specialaus leidinio užsakymus iš užsienio šalių, pavyzdžiui, Vokietija užsisakė 50 tūkst. egzempliorių. Tikimasi, kad specialus numeris pasirodys prekyboje sausio 6 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.