Kultūra

2020.09.25 12:50

Kultūros naktyje – klasikinės muzikos garsai ir improvizacijos

LRT.lt2020.09.25 12:50

Rugsėjo 25 d. Vilniuje vyksiantis festivalis „Kultūros naktis“, kasmet suburia itin plačią kūrėjų plejadą, o tarp jų, kaip jau įprasta, ir didžiausius klasikinės muzikos virtuozus bei įdomiausius muzikos eksperimentatorius, rašoma renginio pranešime žiniasklaidai.

Šiais metais tikslių klasikinės muzikos akordų ir subtilių improvizacijų nuskambės Valdovų rūmuose bei skverelyje tarp LMTA Centrinių rūmų ir Genocido aukų muziejaus, kur vyks tradicinis fortepijoninės muzikos koncertais „Juodais Baltais“.

Skambančiuose Valdovų rūmuose – net 5 koncertai!

Pirmosios Kultūros nakties natos skambės Valdovų rūmų renginių salėje – čia išgirsite koncertą „Kino pasaulio muzikos garsai“, kurį pristato genialaus violončelės meistro M. Rostopovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Jaunieji fondo talentai pakvies į nostalgišką atminties kelionę po filmų garsus – čia nuskambės ir filmų „Adomas norėjo būti žmogumi“, „Žalioji knyga“, „Ekskursantė“, „Pianistas“, ir ne viena kita garso tekelio melodija – tai J. S. Bacho, E. Balsio, C. Debussy, F. Chopino, A. Piazzolla bei kitų kompozitorių muzika.

Kiek vėliau muzika persikels į didįjį Valdovų rūmų kiemą – čia išgirsite ne tik iš televizijos ekranų, bet ir iš daugybės miuziklų – „Paryžiaus katedra“, „Žmogus iš La Mančos“, „Tadas Blinda“, „Ugnies medžioklė su varovais“ – žinomą atlikėją Vaidą Genytę, kuri koncertuos su tenoru, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistu Tomu Pavilioniu, kuris per vienuolika metų scenoje yra atlikęs ne vieną vaidmenį, vadintiną kiekvieno tenoro siekiamybe.

Vėliau į sceną žengs mistiškas bei užburiantis multiinstumentalisto Sauliaus Petreikio Trio, grosiantis muziką kuri balansuoja tarp džiazo ir archaiškos pasaulio muzikos.

Scenoje taip pat pasirodys grupė REINLESS, 2014 M. subūrusi krūvą talentingų muzikantų – tai Jievaras Jasinskis, Valerijus Ramoška, Laurynas Lapė, Liutauras Janušaitis, Mykolas Bazaras, Paulius Volkovas, Domantas Razmus ir klavišininkas Vytis Smolskas.

Koncertą užbaigs Justas Kulikauskas – FUTURE CELLO – vienas meistriškiausių efektų pedalus naudojančių muzikantų, grojantis violončele – jis atlieka tiek autorinę kūrybą, tiek populiariosios muzikos kūrinių aranžuotes, supindamas klasiką ir skaitmeninę ateitį, koncertavęs su daugybe puikiai žinomų muzikantų, su muzika apkeliavęs įvairiausius pasaulio kampus.

Šalia LMTA centrinių rūmų – maratonas fortepijono klavišais

„Juodais Baltais“ – tradicinis Kultūros nakties renginys, sėkmingai džiuginantis klausytojus jau daugiau nei dešimtį metų, kai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Kultūros nakties metu surengė rečitalį ir atliko L. van Beethoveno muziką, o vėliau į šį renginį įsitraukė ir jaunieji pianistai. Patikrinta ir žiūrovų pamėgta koncepcija nepasikeis ir šiais metais – klausytojų pianistai lauks nuo pat 20 val. Koncerte pasirodys jaunosios kartos muzikai Paula Bagotyriūtė, Jonas Benjaminas Balsys, Julian Germanovič, Skaistė Kašėtaitė, Ugnė Kaušiūtė, Julita Lukminaitė, Gabija Maknavičiūtė, Vincenzo De Martino, Jonas Šopa, Lina Žutautaitė.

Vėliau į sceną žengs net du muzikos grandai – docentas Daumantas Kirilauskas ir džiazo pianistas Vytis Smolskas. Tradiciškai renginį užbaigs maestro P. Geniušo pasirodymas, jis skambins L. van Beethoveno, C. Debussy ir S. Prokofjevo kūrinius. Renginio metu juodais ir baltais klavišais bus prakalbinti ne tik šie kompozitoriai – skambės ir F. Chopin, F. Liszt, P. Čaikovskij, M. Ravel, A. Ginastera, M. K. Čiurlionio bei kitų kūrėjų muzika, netruks ir džiazo improvizacijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt