Kultūra

2015.12.31 01:02

D. Gavelionis: daug surandu teatre, todėl gyvenime man reikia mažiau

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.31 01:02

Vienu iš šešių šių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų paskelbtas aktorius Dainius Gavenonis. Menininkas įvertintas už šiuolaikinį teatrą kuriančią aktorinę kalbą.

Su D. Gavenoniu susitinkame teatro dirbtuvėse. Čia, sako aktorius, kartais irgi vyksta repeticijos ir, jei reikia, per jas galima viską laužyti. Paties D. Gavenonio ryžto gyvenimas nesulaužė – apie aktorystę svajojęs nuo penktos klasės šiemet jis įvertintas nacionaline kultūros ir meno premija.

„Gal teatro žmogus labai daug ką suranda teatre, todėl gyvenime jam galbūt ir truputį mažiau reikia negu visiems kitiems. Teatre suranda viską –šeimą, meilę, tikėjimą, prasmę“, – pasakojo aktorius.

Pastaraisiais metais daugiausia pagrindinius vaidmenis kuriantis D. Gavenonis nuo 1999-ųjų vaidina Oskaro Koršunovo teatre, o nuo 2011-ųjų dirba ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupėje. Aktorius sako dar nežinantis, ar Nacionalinė premija kaip nors paveiks jo gyvenimą – esą kol kas labiausiai stebina jo apdovanojimu besidžiaugiančių žmonių palaikymas ir suvokimas, kad žiūrovų, kuriems rūpi, ką daro, ir  kuriems jo darbo reikia, gerokai daugiau, nei manė.

„Tu visą laiką abejoji – kiekvieną dieną turi įrodyti, kad gali padaryti kažką ne blogiau negu vakar. Taip kad tokios abejonės visą laiką yra ir bus. Ir jokie vardai, jokie kryžiai ir jokios premijos nesumažina tų abejonių, ar iš tikrųjų čia tavo vieta, ar iš tikrųjų eini tuo keliu, kuriuo turėtum eiti“, – atviravo D. Gavenonis.

D. Gavenonio kūryba ir anksčiau buvo įvertinta įvairiais apdovanojimais. 2002-aisiais ir 2003-aisiais jis pelnė Kultūros ministerijos premijas už geriausius sezono dramos aktoriaus vaidmenis Koršunovo spektakliuose „Parazitai“ ir „Oidipas karalius“. 2009-ais metais Gavenonis įvertintas „Sidabrine gerve“ už geriausią aktoriaus vaidmenį filmuose „Perpetuum mobile“ ir „Artimos šviesos“, o 2012-aisiais jis pelnė Auksinį scenos kryžių kaip geriausias dramos aktorius už vaidmenį Jono Vaitkaus spektaklyje „Visuomenės priešas“.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos bus teikiamos Vasario 16-osios išvakarėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.