Kultūra

2015.12.31 01:06

Iliustratorės T. Balčiūnienės parodoje galima išvysti ir pirmąjį jos darbą

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.31 01:06

Užupio meno inkubatorius šventes pasitiko paroda mažiems ir dideliems. Taidos Balčiūnienės devyniasdešimtmečio proga galima pasigrožėti šios garsios vaikiškų knygų iliustratorės viso gyvenimo kūriniais.

Gimusi gydytojų šeimoje Kaune T. Balčiūnienė iš pradžių svajojo apie mediciną, tačiau baigė architektūros studijas, o per vestuves vyrui duotas pažadas užauginti gausią šeimą ir 9 pasaulį išvydę jų vaikai moters gyvenimą pakreipė dar kita vaga.

„Kai šeima pradėjo gausėti, architekto darbą tapo sunkiau dirbti. Jos sena draugė buvo Vida Krakauskaitė, kuri parašė pirmąjį „Jaunąjį pianistą“, reikėjo jį iliustruoti. Davė mamai iliustruoti ir taip ji pradėjo piešti“, – pasakoja iliustratorės dukra Taida Balčiūnaitė.

Daugiau kaip 50 metų knygeles vaikams iliustravusi T. Balčiūnienė visada sakė, kad jos darbas kartu yra ir geriausias poilsis. Jubiliejinėje kūrėjos parodoje galima išvysti ir pirmąjį jos darbą – iliustruotą knygelę „Jaunasis pianistas“, garsiąją jos iliustruotą abėcėlę ir daugybę kitų vadovėlių bei knygelių, kurių piešiniai daugeliui pasirodys puikiai pažįstami.

„Yra kelios kartos skaitytojų, kurios užaugo su Taidos knygelėmis. Kaip pati menininkė sako, ji norėtų, kad jaunasis skaitytojas susitapatintų su jos herojais, o jos kuriamas pasaulis yra šviesus, saugus ir jaukus“, – sako Užupio meno inkubatoriaus direktoriaus pavaduotoja Ieva Matulionytė.

Užupio, kuriame T. Balčiūnienė praleido didelę dalį savo gyvenimo, Meno inkubatoriuje iliustratorės darbų paroda veiks iki sausio šeštosios. Tądien 16 valandą parodos uždarymo proga menininkės anūkė, taip pat knygų iliustratorė Sigita Chlebinskaitė surengs kūrybines knygų dirbtuvėles vaikams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.