Kultūra

2020.09.24 14:59

Kultūros naktis: LRT maršrutas, Prezidentūros kiemai ir Globojanti Ramintoja

LRT.lt2020.09.24 14:59

Rugsėjo 25 d. Vilniuje vyks jau tradicija tapusi Kultūros naktis – miestą apgaubs įkvepianti kultūra, vyks arti šimto įvairiausių kultūros, meno ir edukacinių renginių, rašoma

Abipus Prezidentūros rūmų – provokuojantis teatras

„Jau ne pirmus metus kultūrai atsiveria Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, o šiemet lankytojus džiugins ir Prezidentūra, teatrui atversianti tiek vidinį Prezidentūros rūmų kiemą, tiek Daukanto aikštę – smagu, kad istorinės bei reprezentacinės vietos nelieka tik istorinėmis bei reprezentacinėmis – kad jos gyvos ir kviečia miestiečius domėtis bei atrasti“, – pasakoja festivalio organizatoriai.

„Teatriniai nardymai Prezidentūroje“ kvies teatro žiūrovus net į dvi provokuojančias scenas – Daukanto aikšėje ir Prezidentūros kieme. Jose pasirodys Klaipėdos teatro meistro Valentino Masalskio surinkta „Aktorių trupė 27“, kviesianti į pasirodymą paremtą kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės ritminiais piešiniais ir kompozicijomis.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikai gerokai nustebins praeivius, komišką operą „Tarnaitė ponia“ atlikdami neįprastoje aplinkoje – tiesiog iš sunkvežimio priekabos. Teatriniuose nardymuose sudalyvaus ir gimnazistai su spektakliu „Aggro“, nagrinėjančiu kasdienės mūsų agresijos grimasas, o taip pat ir Oskaro Koršunovo studentai, pasirinkę kaltės temą ir pristatantys spektalį „Nekalti“.

Lankytojus nustebins ir dvi visiškai netikėtos literatūrinės klasikos interpretacijos – Luca Vassos „Atminties Antologija“ pagal amerikiečių poeto Edgaro Lee Masterso kūrybą, analizuojančią atminties ir susipynusių žmonių likimų temą, o taip pat – šiuolaikinį ir netikėtą „Prometėją“, atsispiriantį į Antikos tekstą ir bandantį rasti atsakymą, kas šiandien mums yra herojus.

Savičiaus gatvėje – Globojanti Ramintoja

Jau ne pirmą kartą Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, kviečianti į įvairių žanrų parodas, instaliacijas, inovatyvius ir netikėtus socialinius projektus, leidžiančius apsilankiusiajam pamatyti pasaulį iš naujos, kitokios perspektyvos ir kviečiančius atrasti naujus horizontus.

Kultūros nakties metu bažnyčia kvies į naktinę „Gyvąją biblioteką“, griaunančią stereotipus. Teatrinis pasirodymas „Kelionė į Emausą“ leis pasinerti į unikalų šokio ir muzikos pasaulį, apmąstant gyvenimą bei tikėjimą. Erdvėje lankytojai susidurs su reflektyvia menine instaliacija „Šviesuliai“, o tapybos darbai „Naktinės veiklos“ leis pažinti mįslingą nakties temą iš pačių skirtiniausių kampų.

Instaliacija „Kinetinė gervė“ netikėtai nukreips žiūrovų mintį į taršos problemą, o muzikos ir šokio performansas „Pasaulio spalvos: Lietuva – Islandija“ atskleis dviejų skirtingų kultūrų ypatumus bei leis iš arčiau pažvelgti į kiekvieną jų. Žiūrovus taip pat pasitiks ir fotografijų serija „Prasiveržk“, užčiuopianti menininkų jausmus pačiu intensyviausiu jų kūrybos momentu.

Nepasiklysti padės specialus LRT rekomendacijų maršrutas

Nepasiklysti renginių gausoje ir įvairovėje jums padės ir specialus LRT sudarytas rekomendacijų maršrutas:

17:00 – 01:00 | Perimetras

Renginio vieta: Rūdininkų skveras

Perimetras – menų kūrėjų avangardo vieta, nustebinsianti atlikėjų Vecera, Gintauto Gascevičiaus, Eglsė Kančauskaitės ir Patrio Židelevičiaus, Šeiko šokio teatro kartu su Maciej Kuźmiński Company, Simono Nekrošiaus, LMTA šiuolaikinės muzikos studentų, Sheep Got Waxed ir JUZT pasirodymais.

20:00 – 01:00 | Fortepijoninės muzikos naktis „Juodais Baltais“

Renginio vieta: Skverelis tarp LMTA Centrinių rūmų ir Genocido aukų muziejaus, Gedimino pr. 42

„Juodais baltais“ – kasmetinis LMTA fortepijoninės muzikos konceratas, kurį vainikuos Daumanto Kirilausko ir džiazo pianisto Vyčio Smolsko; maestro Petro Geniušo koncertai.

18:00 – 01:00 | Šeimų erdvė: Sąmoningos kultūros miestas

Renginio vieta: Bernardinų sodas

Bernardinų sode nusidrieksianti „Šeimų erdvė“ kvies dalyvuti Kultūros naktyje su mažaisiais – čia matysite dirbtuves, edukacines veiklas, šokį, teatrą ir net trumpametražį kiną.

18:00 – 21:00 | Arturo Bumšteino ir Gičio Bertulio performansas–paroda „Medica (Melos)“

Renginio vieta: „Atletika“ – galerija kultūros komplekse „SODAS 2123“, Vitebsko g. 21

Kultūros komplekse esanti galerija „Atletika“ Kultūros naktį pasitinka žaismingu ir magišku performansu bei garso instaliacija – ar gali užburianti muzika gimti iš vaisto? Pasirodo, gali – čia išgirsite kūrinius, gimstančius dainuojant lotyniškus vaistų pavadinimus!

21:00 – 22:15 | Musica Notturna

Renginio vieta: Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12

Nuo 21 val. šv. Jonų bažnyčios skliautuose aidės Vilniaus universiteto Kamerinio orkestro atliekama muzika.

18:00 – 22:00 | Sienos prisimena

Renginio vieta: Vokiečių g. 18 (ant kampo su Šv. Mikalojaus g.)

2020 – Vilniaus Gaono metai! Galėsite pamatyti kaip 300-tųjų Gaono gimimo metinių proga Vokiečių gatvės sieną papuoš meno kūrinys, parengtas pagal autentišką nuotrauką iš Vilniaus žydų kvartalo klestėjimo laikų. Kartu sugrąžinkime miestui atmintį!

18:00 – 23:00 | Sienos | Walls

Renginio vieta: VDA tekstilės galerija Artifex, Gaono g. 1

Septynių tekstilės menininkių jungtinė paroda – projektas, kurios per santykį su savo asmeniniu laiku ir skausmu apmąsto buvimą tam tikrose jautriose socialinėse pozicijose, o ne vien ieško technologinių atsakymų į tekstilės meno kūrybiniame lauke iškylančius klausimus.

19:00 – 22:00 | Šiuolaikinis videomenas iš Baltarusijos

Renginio vieta: Europos humanitarinio universiteto Didysis kiemas, Savičiaus g. 17

Videomeno sesijos metu vieno garsiausio šiuolaikinių baltarusių menininko Sergejaus Seleckio darbai bus demonstruojami Europos humanitarinio universiteto Didžiajame kieme Vilniaus Senamiestyje.

19:00 – 20:00 | Ar žinai, kad lindihopą šokti gali visi? Ateik ir išbandyk!

Renginio vieta: Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51

Ar žinai, kad lindihopą šokti gali visi? Ateik ir išbandyk! Atvira lindihopo pamoka po atviru dangumi, kuri vyks ant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lauko laiptų ir aikštelėje prie bibliotekos.

20:00 – 02:00 | Kala Sound System

Renginio vieta: Dailininkų sąjungos skulptūros ir vitražo centras, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25

Su nepriklausoma garso sistema Kala Sound System organizuojamas renginys pakvies apsilankyti industriniame rajone. Garso takelį ruošia Bilwa (JAV), Samopal System DJ Emkidu ir DJ Matomatika, Egle Gud1 ir Kala Sound System. Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis ir Vytautas Juozėnas pristatys vaizdų programą.

18:00 – 23:00 | Kultūros apraiškos Dūmų kvartale

Renginio vieta: VšĮ Dūmų fabrikas, Dūmų g. 5

Dūmų fabrikas kviečia miestiečius interaktyviems žaidimams, performansams, sudalyvauti knygų dirbtuvėse, įvairiose parodose ir JD Brass band orkestro bei Pauliaus Juodišiaus muzikiniuose pasirodymuose.

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.