Naujienų srautas

Kultūra2015.12.30 02:36

Valdovų rūmus užkariaus kalėdinė ir istorinė muzika

Šventiniu laiku Valdovų rūmuose skamba kalėdinė ir istorinė muzika. Nuo pat Kalėdų iki Naujųjų spalvingą repertuarą parengė daugybė ansamblių, solistų ir muzikantų.

Kalėdinėmis giesmėmis šventinį ciklą „Kalėdos valdovų rūmuose“ dar savaitgalį pradėjo choras „Aidija“ ir styginių kvartetas „Chordos“. Šiuo šventiniu laiku kiekvieną vakarą kviečiami susiburti ir džiazo, klasikos ar baroko muzikos mėgėjai. Šio koncertų ciklo metu Valdovų rūmuose skambės ir muzika, galbūt čia girdėta dar Vazų dinastijos valdymo laikotarpiu. Nes tarptautinis ansamblis „Canto fiorito“ sumanė pristatyti italų kompozitoriaus Tarquinio Merula kūrinius, minint 350 metų jo mirties sukaktį.

„Jis buvo svarbus Italijos kompozitorius. Aš kalbu apie ankstyvąjį baroko periodą, XVII amžiaus pradžią. Taigi kiekvienas, kuris žino bent kiek šio laiko muziką, žino ir jo vardą“, – teigia „Canto Fiorito“ meno vadovas Rodrigo Calveyra.

„Canto firotio“ vadovas sako, kad labai tikėtina, jog kadais šio garsaus kompozitoriaus kūriniai skambėjo ir Valdovų rūmuose. Tiesa, iki šių dienų yra išlikę ne visos jo kūrybos dalys. Tad jas ansamblio vadovas ėmėsi atkurti pats.

„Atkūriau keletą Merulo kūrybos dalių, kurios buvo skirtingose brošiūrose. Viename iš bukletų, kurį jis parašė čia, buvo trūkstamų dalių, tačiau aš jas atkūriau. Ir mes grojame šias dalis pirmą kartą nuo Merulos laikų“, – sako R. Calveyra.

„Kalėdas Valdovų rūmuose“ po „Canto fiorito“ pasirodymo tęs koncertai „Meilės svajos“ ir „Metų laikai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi