Naujienų srautas

Kultūra2015.12.28 12:02

Komiksų parodoje – Baltijos šalių kūrėjų darbai

Ruošiantis komikso šimto dvidešimties metų jubiliejui, Vilniuje atidaryta tarptautinė komiksų paroda. Joje unikalius piešinius pristato kūrėjai iš Baltijos šalių.

Komikso grožis ir genialumas slypi paprastume, sako parodos rengėjai. Užtenka vos kelių mažų piešinių problemoms perteikti ir sudėti istoriją. Plačias erdves kurti atveria ir neribotos techninės galimybės.

Parodos kolekciją sudaro įvairių temų komiksai. Vienų siužetuose užfiksuoti tikri įvykiai, kiti mena senas legendas, treti – atklydę iš fantazijų pasaulio. Įkvėpimo kūrėjai sako besisemiantys tiek iš praeities, tiek iš dabarties aktualijų.

Viena iš parodos dalyvių, jau penkerius metus komiksus piešianti Miglė Anušauskaitė sako, kad komiksui gimti kartais prireikia net kelių mėnesių.

„Stebuklingai daug, palyginus su tuo, kiek mažai užtrunką jį perskaityti. Dėl to dažnai būna skaudu, kai žmonės perskaito ir klausia „jau viskas?“ Arba gali pats ateiti į parduotuvę ir per kokias 15 minučių perskaityti kokį neilgą komiksą, prie kurio žmogus praleido du mėnesius. Kita vertus, tai yra visai malonus procesas“, – pasakoja M. Anušauskaitė.

Parodoje „Baltijos iliustracija. Komiksai“ šiais metais savo darbus pateikė 12 kūrėjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šventojo Jono gatvės galerijoje paroda veikia iki sausio 8 dienos.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vaizdo reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi