Kultūra

2020.09.15 22:58

Knygų iliustruotoja kviečia susipažinti su „Popierinėmis istorijomis“

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.15 22:58

Knygų iliustruotoja, dailininkė Ieva Babilaitė kviečia į savo kūrybos parodą, kurioje atskleidžia aistrą popieriui, eksponuoja darbus iš popieriaus, kuriems sukurti prireikia ne tik įkvėpimo, kūrybingumo, bet ir didžiulės kantrybės.

Darbai, kuriuos dailininkė I. Babilaitė eksponuoja Antakalnio galerijoje, nuo kovo gulėjo tvirtai supakuoti, buvo paruošti skrydžiui į Prancūziją, Baržemono miestą, kur turėjo būti eksponuojami „Beddington Fine Art“ galerijoje. Tačiau kaip ir visų menininkų, taip ir I. Babilaitės parodai įvykti sukliudė paskelbtas karantinas.

„Mes su sese turėjome eksponuoti savo darbus. Iš vakaro teko apsispręsti skristi, ar ne, nes kaip tik po kelių dienų paskelbė karantiną ir jau grįžti nebūčiau sugebėjusi. Baimė tvyrojo visur ir aš kaip tas kiškis irgi išsigandau ir neišskridau. Na, tikrai liūdesio buvo, kad tiek laiko ruošeisi parodai ir negali surengti“, – pasakoja dailininkė.

Knygų iliustruotoja Ieva Babilaitė kviečia į savo kūrybos parodą: atskleis aistrą popieriui

I. Babilaitė darbuose atskleidžia popieriaus galimybes, faktūrų skirtumus, sako tokiems darbams sukurti prireikia ne tik kūrybiškumo, įkvėpimo, bet ir didžiulės kantrybės, laiko. Menininkė pasakoja, kad plėšydama, dėliodama skirtingų spalvų, dydžių popieriaus atplaišas, tarsi sukuria savotišką ritualą.

„Pradžioje susirandu popierių, kuris tiktų tam darbui, pažiūriu, koks tam tikras plėšymo būdas tiktų – ar įrėžus, ar truputėlį padraskius. Tada susismulkinu norimomis formomis ir kiekvieną atplaišėlę po daug kartų tepu tol, kol man tinka spalva, tikrai visas kambarys būna nuklotas tokiomis atplaišėlėmis“, – sako dailininkė.

Parodą dailininkė pavadino „Popierinėmis istorijomis“ ir jas pasakoja – kartais pats popierius, jo savybės, diktuoja savo taisykles.

Menininkės darbuose galima atrasti sąsajų tarp I. Babilaitės kuriamų knygų ir popierinių darbų, kuriuose galima įžvelgti nedidelius knygos objektus. Taip pat galerijoje be eksponuojamų darbų galima išvysti ir popieriaus skulptūrines formas. Jose – sunaikinti Ievos darbai kitu pavidalu.

„Turėjau troškimą sutvarkyti savo lentynas, kad neerzinčiau tiek namiškių, tiek savęs pačios. savo pačios kriterijais nusprendžiau, kuriuos darbus galiu sunaikinti, senus, dar 1995 kurtus, juos susmulkinau, suspaudžiau, suklijavau, apšlifavau ir supjausčiau į tokias kapsules ir tikrai savotiška skulptūra“, – tikina dailininkė.

Antakalnio galerijoje „Popierines istorijas“ apžiūrėti galima iki spalio 11 dienos.