Kultūra

2020.09.14 15:08

Šeštadienio naktį Kauną sudrebino netikėčiausias metų festivalis Fluxus 2020

LRT.lt2020.09.14 15:08

Fluxiškai erzinęs „bus ar nebus“ ir atskleidęs paslaptį paskutinę minutę, prapliupęs geltonos spalvos dūmais senamiestyje ir kupinas tarsi ne šio pasaulio kostiumais vilkinčių dalyvių, keisčiausias ir spalvingiausias Fluxus festivalis 2020 įvyko, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Simbolizuojantis judėjimą iš laikinosios į šiuolaikinę kultūros sostinę, festivalis įtraukė ištikimiausius savo dalyvius ir naujai užsidegusius entuziastus. Vėlų šeštadienio vakarą viena judriausių Kauno vietų – Parodos kalnas – užsidarė, ir į kalną pasipylė originaliausiais ir juokingausiais kostiumais pasipuošę kopėjai.

Kopiančių kostiumai atskleidė nuostabą keliančią kauniečių laisvę ir gebėjimą pasiduoti kūrybiškumo tėkmei – šviečiantys, šokantys, basomis, šuoliais, atbulom ar su garso instaliacija, – Fluxus festivalio vakarą dalyvių fantazija tapo išties beribė.

Nors intriga apie šį renginį buvo laikoma iki pat paskutinės akimirkos, tarptautinė eitynių organizacija „Walk the plank“ kartu su vietos menininkais ir aktyvia Kauno miesto bendruomene festivaliui ruošėsi visą savaitę: užlipusieji ant kalno galėjo stebėti intensyvių dirbtuvių rezultatą – įspūdingą šviesų ir ugnies instaliaciją.

Užkopusius dalyvius įtraukė fluxiška programa: dangų raižė lazerių šviesos, o festivalį vainikavo nepaprastas šiuolaikinio šokio teatro „Aura“ pasirodymas ir bendruomenių filmas iš 11 skirtingų Kauno seniūnijų (režisierė Eglė Valadkevičiūtė).

Į visą dieną trunkančią festivalio programą Kauno bienalė kvietė jau nuo pat ryto: kauniečiai turėjo galimybę aplankyti „Stebuklingų kilimų maršrutą“. Tai ir poezija Šilainių kavinėje, kūrybinė laboratorija su šokėjais Vienybvės aikštėje, Kauno pasakų ekskursija Zanavykų turguje, o Kauno IV-ajame forte pristatyta molio animacija „Rokis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt