Kultūra

2020.09.16 08:59

Buenos Airėse gyvenanti Petro Vyšniausko dukra Marija Clara pristato debiutinį albumą „Deep Dive“

LRT.lt2020.09.16 08:59

Po dėmesio ir kritikų liaupsių susilaukusio singlo „About You“, kuris pasirodė šių metų liepą, jaunoji atlikėja pristato 5 kūrinių EP (Extended Play – angl.). Albume susipina džiazo, ritmenbliuzo, soulo ir indie žanrai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Argentinoje gyvenanti lietuvių atlikėja Marija Clara teigia, kad karantinas paskatino baigti jau kelis metus bręstantį projektą.

„Prasidėjus karantinui, kelis mėnesius muzikiniai projektai stabtelėjo, o kūrybinį polėkį pakeitė nerimas. Vis galvojau apie šeimą Lietuvoje. Prisidėjo ir Argentinos valdžios nuosprendis atšaukti visus skrydžius į šalį ir iš jos iki rugsėjo. Muzika buvo vienintelė galimybė susitaikyti su realybe, kad šeimos negalėsiu aplankyti dar labai ilgai. Kūryba padėjo pabėgti nuo nerimo ir nežinios, o užsibrėžtas tikslas baigti albumą atitraukė dėmesį nuo pandemijos“, – teigia albumo autorė.

Prie albumo prisidėjo muzikantai iš Lietuvos, JAV, Didžiosios Britanijos, Argentinos ir Pietų Afrikos.

„COVID-19 pandemija ypač paveikė muzikos industriją. Viena pasekmių – didesnis noras bendradarbiauti dėl laisvesnių muzikantų darbotvarkių, nes atšaukti koncertai, koncertiniai turai. Tad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą – „Deep Dive“ įrašai su tarptautiniais muzikantais įvyko žymiai greičiau nei planuota būtent dėl karantino „padovanoto“ laisvo laiko“, – sako Marija Clara.

Debiutinio albumo pavadinime „Deep Dive“ – užuomina į vidinį muzikos pasaulį, kuriame susitinka skirtingos povandeninės žanrų srovės.

„Nors augau apsupta džiazo, tai nebuvo vienintelis žanras, kurio klausiausi. Šis spalvotas, įvairių muzikinių stilių pasaulis atsiskleidžia ir „Deep Dive“ kūriniuose. Klausant įžanginio kūrinio „Imagine“, gali susidaryti įspūdis, kad visas albumas turės indie ir net klasikinės muzikos elementų. Tačiau išties tai tik pirmoji banga, įtraukianti klausytoją į daugiau spalvų ir atspalvių turinčią muzikinę kelionę. Pavyzdžiui, „Heavenly“, ritmenbliuzo ir pop savybių turinti daina, yra savotiška duoklė šiuolaikinėms ritmenbliuzo tendencijoms. Nors tarp kūrinių galima rasti daug kontrastų, vilnijanti srovė, susiejanti visą albumą labai akivaizdi – tai džiazo harmonijos atgarsiai ir daugiabalsiai vokaliniai elementai“, – aiškina dainininkė.

Kalbėdama apie tolimesnius planus, Marija užsimena apie grįžimą į Europą.

„Jei Argentinos valdžia panaikins skrydžių draudimą, tikiuosi grįžti ilgai viešnagei į Lietuvą. O jei Lietuvoje nesustiprės apribojimai dėl kultūrinių renginių, taip pat surengti ir kelis koncertus. Tolimesniuose kūrybiniuose planuose – naujas albumas, kuriame pažadu pagaliau pasidalinti kūriniais su lietuviškais tekstais! Taip pat turiu planų grįžti gyventi į Europą, bet iš kitos pusės, šie metai visiškai pakeitė planavimo sąvoką. Planavimas tapo nuolatine spėlione. Esu užtikrinta tik dėl vieno – toliau kursiu muziką ir ja dalysiuosi“, – pabrėžia Marija Clara.