Kultūra

2020.09.12 10:27

Kazlaus laidoje pasaulinė smuiko žvaigždė Vadimas Repinas – apie „Paganį“, Paganinį ir juodąsias slidinėjimo trasas

LRT.lt2020.09.12 10:27

Nomedos Kazlaus laidoje „ Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ – klasikos pasaulio pažiba, smuiko virtuozas, gimęs su begaline dovana būti atlikėju, Vadimas Repinas.

Motinos nuojauta ir vienintelė laisva smuikininko vieta muzikos klasėje jaunajam virtuozui, kuris padedamas puikių pedagogų jau nuo pat vaikystės žavėjo publiką ir skynė laurus prestižiniuose konkursuose. Jie atvėrė ne tik pirmąsias duris, bet ir pasaulinių scenų pakylas.

V. Repinas Belgijos karalienės Elžbietos konkurse tapo jauniausiu laureatu. Čia prasidėjusi tarptautinė smuikininko karjera toliau plėtojosi įspūdingu greičiu.

Smuiko virtuozo scenos partneriais tapo legendiniai Mstislavas Rostropovičius bei Yehudis Menuhinas, negailėjęs pagyrimo žodžių apie V. Repino grojimą.

Laidoje prisimindamas vaikystėje lankytas smuiko pamokas, atlikėjas sako: „Gamos, pratimai, nuolatiniai užsiėmimai – kiekviena užduotis tuomet atrodė neįveikiama… Reikėdavo nugalėti save ir tik taip pavyko tobulėti.“

Meistriškumo aukštumų pasiekęs kuklus, muzikai atsidavęs smuikininkas dabar koncertuose prieš reikliausią publiką groja jam priklausančiu Stradivarijaus smuiku: „jis mane įkvepia“, – sako V. Repinas ir savo klausytojus veda į muzikinę kelionę, kurioje jis jaučiasi lyg vadovas, atveriantis kelią į magiškąsias muzikines erdves.

Apie „Pagani“ ir didįjį Paganinį, Stradivarijų, smuikininko rankas ir... juodąsias slidinėjimo trasas laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“. Laida rodoma šeštadienį, rugsėjo 12 d. 17.30 val. per LRT PLIUS.