Kultūra

2015.12.17 21:03

Studentė iš Rusijos Lietuvoje pristatys ambicingą projektą

Lietuvos rusų dramos teatras pristato premjerą „Oskaras ir ponia Rožė“, kurią parengė jauna režisūros studentė iš Rusijos.

„Oskaras ir ponia Rožė“ – tai prancūzų dramaturgo Erico-Emmanuelio Schmitto romanas apie sunkia liga sergantį berniuką. Jis susidraugavo su močiute Rože, kuri patarė jam rašyti laiškus Dievui. Abu šios pjesės personažus Rusų dramos teatre įkūnijo aktorė Jelena Bogdanovič. Pjesę režisavo Maskvos teatro instituto studentė – režisierė ir scenografė Juliana Laikova.

„Mane sudomino, kad ji rimtai į tai pasižiūrėjo ir surado kontaktą su aktore bei sugebėjo atvesti ją iki premjeros. Manau, kad ji gana rimtai įgyvendino tai“, – pagyrų negailėjo Lietuvos rusų dramos teatro vadovas Jonas Vaitkus.

Tiesa, pati režisierė teigė, kad daugiausia įtakos padarė būtent aktorė ir J. Vaitkus.

„Visų pirma mes su Jelena ieškojome bendros kalbos: įdėmiai klausiau, ko norėtų ji, ką kalba Jonas Vaitkus, nepriiminėjau savo sprendimų ir nenorėjau persistengti – nesiūliau savo režisūros į pirmą vietą. Man buvo įdomu, ką jie randa, kas jiems įdomu. Bendrumai, kuriuos radome, spektaklyje tapo svarbiausi“, – teigė spektaklio režisierė Juliana Laikova.

Monospektaklio aktorė sako radusi galimybę papasakoti apie dvasines vertybes, kurių visuomenėje kartais pritrūksta. Ir nors ji įkūnijo ir berniuką Oskarą, ir močiutę Rožę, pastaroji jai tapo artimesnė.

„Aš perskaičiau šitą apysaką ir iš karto supratau, kad čia yra viskas, į ką aš ieškojau atsakymo ir radau. Tad norėjau pasidalinti su artimaisiais“, – atviravo aktorė Jelena Bogdanovič.

Premjera „Oskaras ir ponia Rožė“ Rusų dramos teatre – jau šį savaitgalį.