Kultūra

2015.12.17 10:30

Ištikimiausi „Žvaigždžių karų“ gerbėjai pamatyti jų skrido per pusę pasaulio

BNS 2015.12.17 10:30

Fantastinė kino saga „Žvaigždžių karai“ (Star Wars) visada turėjo daugybę gerbėjų, o jos naujausia dalis „Galia nubunda“ (The Force Awakens), pradėta rodyti trečiadienį, sulaukė susižavėjusių žiūrovų ir kritikų atsiliepimų.

Gerbėjai, kurie turėjo dešimtmetį laukti naujos dalies, po pirmųjų seansų Prancūzijoje ir Skandinavijoje išėjo iš kino teatrų aiškiai sujaudinti, o kai kurie netgi apsiašaroję.

„Esu laiminga, kad vėl pamačiau Liuką Skaivokerį“, – verkė 55 metų Suzanne Sundsvall, išėjusi iš kino teatro Švedijos sostinės Stokholmo centre.

„Gyvenau su Hano Solo personažu nuo pirmojo filmo, kai buvau 17-metė. Netgi turiu automobilio numerius su Hano Solo vardu“, – pridūrė ji.

Kiti atskrido iš kitos pasaulio pusės, kad pamatytų šį filmą Paryžiuje, likus dviem dienoms iki jo premjeros Jungtinėse Valstijose. Gerbėjai sakė, kad jų patirti įspūdžiai atpirko nepigios kelionės „kiekvieną centą“.

Besišypsantis 44 metų Timas Merschas iš Las Vegaso sakė išleidęs „kelis tūkstančius dolerių“, kad pamatytų filmą anksčiau negu dauguma amerikiečių. Jis sakė, kad naujoji dalis įkvepia naujos gyvybės šiai sagai.

„Dabar tenoriu pamatyti kitą dalį“, – sakė jis.

Triuškinama dauguma pirmųjų kritikų atsiliepimų taip pat buvo labai teigiami.

„Galia nubunda“ ir naujo pažadino mano meilę pirmajam filmu ir pavertė mano vidinį aistruolį išoriniu aistruoliu“, – rašo Britanijos dienraščio „The Guardian“ kino kritikas Peteris Bradshaw.

„Yra labai nedaug filmų, dėl kurių mano veidas pavargo dėl nuolatinio šypsojimosi 135 minutes, bet šis yra vienas iš jų“, – pridūrė jis.