Kultūra

2015.12.16 16:40

„Skraidantys kilimai“ nutūpė Panevėžyje

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.16 16:40

Panevėžio dailės galerijoje atidaryta vilnietės tekstilininkės Džinos Jasiūnienės darbų paroda „Skraidantys kIlimai ir kitos pasakos“.

Dar studijuodama Vilniaus dailės akademijoje, Džina Jasiūnienė sujungė į visumą tekstilę ir tapybą, o šia technika kuria iki šiol. Kūriniuose naudodama ornamentus, Dž. Jasiūnienė kuria daugiasluoksniškumo įspūdį.

„Jei anksčiau mano darbai būdavo įvairesni siužeto ir motyvo prasme, tai dabar noriu kažką konkretizuoti – einu abstrakcijos link: mažėja siužeto, daugėja spalvų, ornamentas tampa pagrindiniu akcentu“, – teigė tekstilininkė Džina Jasiūnienė.

Menininkė tapybai naudoja raštuotus audinius, kurie atrodo kaip kilimai. Pasak Dž. Jasiūnienės, Rytų šalyse kilimai suvokiami kaip rojaus atspindys žemėje, o raštai turi daug prasmių.

„Daugiausia dėmesio jam skiriama ne tik kaip buities daiktui, bet kaip puošimo elementui – išsikiriamas jo estetinis grožis“, – pasakojo tekstilininkė.

Iš Panevėžio kilusi menininkė yra surengusi 13 autorinių, dalyvavo daugiau kaip 20 grupinių parodų. Savo darbus šįkart Panevėžio dailės galerijoje eksponuojanti menininkė sako norinti įrodyti, kad stebuklų gyvenime netrūksta ir nereikia jų laukti tik per Šv. Kalėdas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.