Kultūra

2020.09.04 14:34

Rugsėjo 6 dieną – išskirtinė visos dienos programa žydų istorijos muziejuje

LRT.lt2020.09.04 14:34

Šiais, kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus parengė Europos žydų kultūros dienai skirtą programą „Žydų kelionės“. Rugsėjo 6 d. muziejus lankytojams siūlysime visos dieną trunkančias nemokamas veiklas: ekskursijas, edukacinius užsiėmimus, paskaitas, taip pat ir galimybę įsiamžinti fotomenininkės Aleksandros Jacovskytės objektyve.

Sekmadienį, rugsėjo 6 d. 11 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2), kviečiame susipažinti su unikalia dailininko Samuelio Bako paveikslų kolekcija ir kitomis ekspozicijomis. Apžvalginės ekskursijos bus vedamos lietuvių ir anglų kalbomis. Jų metu galėsite išvysti ir neįkainojamą kartušą su 10 Dievo įsakymų, puošusį Vilniaus Didžiąja sinagogą dar 18 a., o norintiems sužinoti apie žydų patirtis Antrojo pasaulinio karo metais, kviečiame užsukti į Holokausto ekspoziciją ir išklausyti ekskursiją lietuvių kalba 12:30 val. (Pamėnkalnio g. 12, Vilnius).

Rugsėjo 6 d. renginių programoje ir popietė (12 val,) su lektore Lietuvos žydė – ortodoksė, Natalja Cheifec, kuri papasakos, kodėl žydų istorija yra paženklinta klajonėmis. 14 val. jus kviečiame į bendrą Nacionalinės bibliotekos Judaikos centro ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus paskaitą, „Į Keiptauną – pirma klase!“ (iš paskaitų „Lietuvos žydų pasaulėžiūros pamatai“ ciklo). Lektorė Milda Jakulytė–Vasil pristatys kuo išsiskiria Lietuvos žydų migracija, vykusi 20 a. pirmoje pusėje. Sužinosite, apie keliavimo būdus bei pavojus, kurie laukė keliautojų.

Kviečiame nepraleisti paskutinės galimybės apžiūrėti parodą „Objektyve – portretas“. Uždarymo proga viena iš parodos kuratorių, eksponuojamų fotografijų autorė, fotomenininkė Aleksandra Jacovskytė, įamžins parodos lankytojus ir jums pageidaujant į asmeninį elektroninį paštą atsiųs fotoportretą. Susitikimas su menininke ir lankytojų fotografavimas vyks 15:30 val. Tolerancijos centre.

Atkreipiame dėmesį, kad kauniečiai taip pat turės galimybę išgirsti apie Samuelio Bako kūrybą: rugsėjo 6 d. 13.00 val. Samuelio Bako muziejaus vadovė ir parodos „Raktas į vaikystės miestą“ kuratorė, M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerijoje, pasakos apie parodą.

Europos žydų kultūros paveldo dienoms skiriama ir Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre rugsėjo 11 d. atidaroma paroda „Knygos ant medžių neauga“: išsaugoti ir perduoti atmintį“, kurią aplankę sužinosite, kaip Vilniaus žydai skirtingais istoriniais laikotarpiais kūrė ir puoselėjo istorinę atmintį bei tautinę tapatybę, išvysite pirmą kartą eksponuojamus unikaliausius muziejaus kolekcijos eksponatus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.