Kultūra

2015.12.14 20:18

V. Bareikis apie „Hamletą“: norėjau, kad žmonės gautų atsakymą, kaip būti

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.14 20:18

95-ąjį jubiliejų minintis Nacionalinis Kauno dramos teatras pristato premjerą – Williamo Shakespeare`o „Hamletą“. Klasikinę dramą ėmėsi režisuoti Vidas Bareikis. Pasak kūrėjo, jo Hamletas gyvena 2015 m.

Kūrėjai į klausimą „būti ar nebūti?“ atsakymų ieškojo visais laikais. Savąją atsakymo versiją netrukus žiūrovams pateiks ir režisierius V. Bareikis. Artėjant premjerai, režisierius sako, kad spektaklis bus tikra vaizduotės fiesta – spalvinga, energinga ir gili, vertinama per dabartinio laiko prizmę.

„Kad žmonės po spektaklio gautų atsakymą, kaip būti – kad būti reikia, o ne nebūti, tai yra akivaizdu. Ir, nors mūsų šalyje dauguma žmonių renkasi tą „nebūti“, bet man norėtųsi, kad tiek šitas darbas, tiek kiti mūsų kuriami reikalai skatintų būti. O čia mes jau ieškom atsakymų, kaip būti – su kokiais žmonėmis bendrauti, su kokiais nebendrauti“, – pasakoja režisierius V. Bareikis.

Režisierius kiek užtruko ieškodamas, kam patikėti pagrindinio herojaus Hamleto vaidmenį. Norėjo, kad kūrėjas būtu Hamleto bendraamžis, kartu tūrėtų įgimto, sveiko pamišimo. Galiausiai pasirinko aktorių Vainių Sodeiką. Pasak režisieriaus, šis aktorius – drąsus, nebijantis rizikuoti ir nerti į chrestomatinį „Hamletą“.

„Gaut galimybę dirbti su „Hamletu“ yra laimėjimas, kaip prizas, o su prizu gali visaip pasielgt – čia nuo tavęs priklauso. Aš labai džiaugiuos, kad yra proga į tai gilintis“, – teigia aktorius V. Sodeika.

Ofeliją vaidinanti aktorė Eglė Grigaliūnaitė sako, kad pradžioje buvo nelengva – teko nemažai su savimi padirbėti, kad scenoje jos personažas būtų tikras ir natūralus.

„Reikėjo labai daug „nusikrapštyti“ nuo savęs kažkokio susikaupusio purvo, iš naujo paieškoti tikėjimo. Man šitas personažas yra nykstanti žmonių rūšis, nes personažas – vedamas tikėjimo ir nesipriešinimo, kas mums šiais laikais yra gana neįprasta“, – teigia E. Grigaliūnaitė.

Kauno dramos teatro 95-mečiui skirta premjera – šį savaitgalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.