Naujienų srautas

Kultūra2015.12.15 00:00

Galerijoje „Vėjas“ – keturių Giedrimų šeimos narių paroda

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje atidaryta menininkų šeimos – Giedrimų – paroda. Keturi menininkai, pasak parodos kuratorių, yra išskirtinė Lietuvos šeima, kurianti religine tematika.

Vilniaus Mokytojų namuose veikiančioje vaikų ir jaunimo meno galerijoje „Vėjas“ tėvų Salvinijos ir Andriaus, bei jų vaikų Lino ir Gintautės darbai. Visų šeimos narių išraiška skirtinga, tačiau, tėvų teigimu, juos vienija gėrio idėja.

„Kiekvienam žmogui yra kažkas tokio svarbaus viduje, ko jis gal ir nemoka pasakyti. Per savo darbus mes mėginame parodyti tai, kas mums rūpi, kas mums yra svarbu. Per tai tarpusavyje randame daug bendro ir tikimės, kad surandame bendrystę ir su žiūrovu“, – teigia tekstilininkė Salvinija Giedrimienė.

„Medžiagų skirtingumas ir padeda mums visiems kartu gyventi, nes nesprendžiam mes tų pačių problemų. Vienas sprendžia su siūlais problemą, kitas – medžio problemą, trečias – dar kitą“, – aiškina tapytojas Andrius Giedrimas.

Menininkai teigia seniai norėję surinkti visą šeimą į vieną vietą. Parodos darbus atvežė atskirai, o kai pradėjo eksponuoti, suprato, kad dera tarpusavyje, lyg būtų specialiai komponavę. S. Giedrimienė yra žinoma tekstilininkė, išsiskirianti netaisyklingų formų gobelenais. Jos darbuose dažna religijos, gamtos, papročių tema. Iš menkiausio dovanų gauto žiedo ji sugeba sukurti didelį darbą apie pumpurą, jo gyvybinę jėgą.

A. Giedrimas, nors yra įgijęs vitražo specialybę, labiau žinomas kaip tapytojas. Jis kuria gamtos, vienkiemio, kuriame augo, spalvomis.

Giedrimų sūnus Linas raižo medį, piešia pastele. Tarsi sluoksniuodamas ir medį, ir pastelę jis pasirinkęs savą Dievo paieškų kelią. O jo sesuo Gintautė – tikra vienuolė, parodai atrinko piešinių. Ji – ir vaikų dailės mokytoja.

„Mes kartais juos vadinam taip gražiai, švelniai „šventąja šeimyna“, nes tai yra šeima, kuri gyvena po vienu tokiu stogu: kukliu, turtingu savo paveikslais ir savo dvasiniais vertybėmis. Tai yra tikinti šeima, ir tas jų tikėjimas vystosi per nepaprastą kūrybiškumą, ir gilumą, menišką gelmę“, – sako parodos kuratorė Jūratė Stauskaitė.

Pasak parodos rengėjų, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje „Vėjas“ atidaryta paroda skirta specialiai Kalėdoms, kad jos lankytojams suteiktų daugiau šviesos ir jaukumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi