Kultūra

2015.12.12 20:39

Atidaryta Palangos koncertų salė

Duris lankytojams atvėrė naujoji Palangos koncertų salė. Sumontuota įspūdinga elektroakustinė sistema leis naujoje koncertų erdvėje rengti aukšto lygio, įvairaus žanro koncertus. Tai didžiausia tokia salė Baltijos regione, o Europoje – devyniolikta.

Per šventinį atidarymo koncertą Palangos koncertų salėje grojo Palangos ir Lietuvos simfoninis orkestrai, dainavo žinomi operos solistai.

Naujoji koncertų salė, senosios vietoje, iškilo per pusantrų metų. Sprendžiant aukščio ir bendro ploto klausimus, naująjį 5 000 kvadratinių metrų pastatą teko 6 metrus įleisti į žemę – virš jos pastatas iškilęs 14 metrų. Salėje įrengta 2 200 sėdimų vietų. Didžiausias šios koncertų erdvės išskirtinumas – skaitmenizuota elektroakustinė sistema, kuri keičia salės skambesį pagal reikiamą muzikos žanrą.

„Mūsų elektroakustinė sistema gali salėje „paimti“ garsą iš scenos ir perteikti visur vienodai pagal pasirinktą režimą“, – pasakojo Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis.

Natūrali šios salės akustika, pasak specialistų, garso aidą išlaiko vieną sekundę, o elektroakustinė sistema leidžia jį pailginti iki penkių ir taip pakoreguoti garso skambesį salėje.

Unikali yra ir orkestro duobė, kuri, prireikus, gali būti modeliuojama į tris pozicijas. Judanti pakyla gali 64 metrais pailginti parterį ir net tapti scenos dalimi.

Techninės galimybės leidžia Palangos koncertų salėje rengti ir pasaulinio lygio koncertus. Tikimasi, kad 2019 metais čia vyks 41 metus skaičiuojantis Europos pučiamųjų orkestrų čempionatas.

„Palangai šis pastatas yra labai svarbus, nes toks uždaras projektas gali pratęsti sezoniškumą – kad ne tik vasarą tarnautų visa turizmo infrastruktūra, bet ir ištisus metus“, – džiaugėsi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Palangos koncertų salės statybos kainavo per 9 milijonus eurų.