Kultūra

2015.12.11 15:02

L. Linkevičius Niujorke įžiebė didžiausią pasaulyje Menorą

LRT.lt2015.12.11 15:02

Su oficialiu vizitu Niujorke besilankančiam Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui patikėta garbė įžiebti didžiausią pasaulyje Menorą.

Ši garbinga funkcija anksčiau atiteko dabartinam ir buvusiam Niujorko merams Billui de Blasio ir Mike Bloomberg, senatoriams bei iškiliems JAV žydų bendruomenės atstovams.

Dalyvaudamas šventėje L. Linkevičius pasidžiaugė, kad Lietuvos žmonės vis labiau atranda turtingą žydų paveldą ir didžiuojasi ryškiu Lietuvos žydų indėliu į pasaulio kultūrą.

Ministras atkreipė dėmesį į glaudų Lietuvos institucijų bendradarbiavimą su Niujorko žydų bendruomene tiek sprendžiant žydiško paveldo Lietuvoje išsaugojimo kausimus, tiek ir skatinant atvykstamąjį turizmą bei bendrus projektus mokslo, verslo ir kultūros srityse.

Niujorke, Brukline, Grand Army Plaza esanti beveik 10 metrų Menora laikoma didžiausia pasaulyje. Toks aukštis yra didžiausias leidžiamas pagal žydų įstatymus. Menoros įžiebimo tradicija kviečiant iškilius JAV ir užsienio svečius puoselėjama nuo 1985 metų.

Kasmetinė Menoros įžiebimo ceremonija vyksta švenčiant žydų šventę Chanuką. Šiemet Chanukos šventė, prasidėjusi gruodžio 6 dieną, tęsis iki gruodžio 14 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.