Naujienų srautas

Kultūra2015.12.10 14:37

Užupyje – T. Balčiūnienės iliustruotų knygų paroda

LRT.lt 2015.12.10 14:37

Gruodžio 10 d. 18 val. „Užupio meno inkubatoriaus“ galerijoje  „Galera“ (Užupio g. 2 a, Vilnius) atidaroma dailininkės Taidos Balčiūnienės iliustruotų knygų paroda.  

Ji skiriama dailininkės 90 metų sukakčiai paminėti. Šia proga bus pristatomos iliustracijos, knygos ir diafilmai, kuriuos autorė sukūrė gyvendama Užupyje.

„Bandant susigražinti į atmintį vaikystės knygų vaizdus, ryškiausiai blyksteli du motyvai: iš Prancūzijos atkeliavęs šuo Pifas ir jauki įvairiausių putnių ir apskritaveidžių būtybių darni visata, sukurta Taidos Balčiūnienės. Įsiminiau ir dailininkės pavardę. Dailininkė atvėrė, koks jaukus ir mielas gali būti kasdienybės pasaulis, kuriame svarbi kiekviena menkutė detalė: praskrendantis vabzdys, gėlė ir gyvūnėlis šalia. Šį pasaulį tvarko patys vaikai, jie nudirba būtinus darbus. Kas pjauna žolę, kas serviruoja stalą, kur jau sėdi žaislinis meškinas ir vaikai, kai kas moko katinėlį skaityti. Šis patikimas ir jaukus pasaulis suteikia vilties. Ugdo pasitikėjimą šviesiąja pasaulio puse. Skatina įžvelgti žavesį paprastume. Moko švelnumo“, – pasakoja filosofijos ir meno kritikė Jūratė Baranova.

Ekspoziciją lydės visai šeimai skirtos „Knygų šalies dirbtuvės“ pagal Taidos Balčiūnienės iliustracijas:

Gruodžio 12 d. 16 val.

Gruodžio 19 d. 16 val.

Sausio 6 d. 16 val.

Proda veiks iki sausio 6 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi