Naujienų srautas

Kultūra2020.08.25 09:57

Interaktyvi virtualios realybės instaliacija pakvies į kelionę po Čiurlionio pasaulį

LRT.lt 2020.08.25 09:57

Rugpjūčio 28 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) pradeda veikti virtualios realybės instaliacija „Angelų takais“. Instaliacijos pristatymui skirta spaudos konferencija vyks rugpjūčio 28 d., penktadienį, 11 val. NDG auditorijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Konferencijoje dalyvaus režisierė Kristina Buožytė, kūrybinis prodiuseris Vitalijus Žukas ir vienas iš instaliacijos garso takelio autorių, pianistas Rokas Zubovas.

Režisierės K. Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės animacija. Pasak autorės, tai duoklė multimedijos meno pirmtakui ir vienam abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Skambant paties Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su 60-ia tiek visiems puikiai pažįstamų, tiek rečiau matomų žymaus lietuvių dailininko paveikslų.

Čiurlionio kūrybą ir jo kūrinių personažus sujungiantis siužetas kviečia pakeliauti po menininko kurtą magišką pasaulį, iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais ir jų aplinka. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esąs ne toks tolimas angelui, tyrinėjančiam gyvenimo, mirties ir susiliejimo su visata būsenas. Dalis Čiurlionio paveikslų eksponuojama tarptautinėje parodoje „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“ NDG didžiojoje salėje, o jų interpretaciją, dar nematytą, interaktyvią, pasiūlys instaliacija „Angelų takais“.

M. K. Čiurlionis (1875–1911) – ypatingą vietą Lietuvos meno istorijoje užimantis kompozitorius, dailininkas ir kultūros veikėjas, trynęs ribas tarp skirtingų meno formų, kad sukurtų naują, savitą, kosmologija paremtą pasaulį.

Trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės projektas-filmas „Angelų takais“ 2018 m. buvo pristatytas 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinėje programoje. 2019 m. Jungtinėje Karalystėje tuo projektu buvo pelnytas „Lumen Prize for Art and Technology“ – apdovanojimas už meno ir technologijų laimėjimus.

Filmo trukmė – 20 min. Vienu metu instaliacijoje gali būti iki 4 žmonių. Filmas bus rodomas iki spalio 11 d.

Filmo režisierė Kristina Buožytė, kūrybinis prodiuseris Vitalijus Žukas. Instaliacijos garso takelis: Rokas Zubovas, Phil Von, Mübin Dünen, Giedrius Kriūnas. Filmą kūrė OKTA, „Natrix Natrix“ ir „Asterman“. Instaliacijos architektas Mindaugas Reklaitis, dizainerė Laura Grigaliūnaitė.

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Nacionalinė dailės galerija ir OKTA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi