Naujienų srautas

Kultūra2015.12.07 10:29

Paskelbta geriausia šių metų teatro kritikė

BNS 2015.12.07 10:29

Geriausia teatro kritike šiemet pripažinta Rūta Oginskaitė, pranešė Lietuvos teatro sąjunga.

Jai skirta sąjungos premija už ilgametę teatro kritikos sklaidą, nerimstantį kūrybingumą ir savitą požiūrį.

„R. Oginskaitė – viena iš nedaugelio Lietuvos teatro kritikų, ilgus metus nuosekliai ir aktyviai rašanti scenos meno temomis, Lietuvos radijuje rengusi laidas užsienio lietuviams apie teatrą ir kiną“, – teigiama Teatro sąjungos pranešime.

R. Oginskaitė yra dirbusi žurnalo „Kinas” skyriaus redaktore, žurnalo „Kultūros barai“ redakcijoje, buvo savaitraščio „Literatūra ir menas“ specialioji korespondentė, skyriaus vedėja, bendradarbė, dirbo Lietuvos istorijos instituto Menotyros skyriuje. 1992 metais jis su Ramune Marcinkevičiūte įsteigė ir redagavo savaitraštį „7 meno dienos“, vėliau – „Meno savaitė“, per radiją „Radiocentras“ vedė tokio pat pavadinimo laidą. Nuo 1993 metų R.Oginskaitė dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcijoje su kitais įsteigė priedą „Mūzų malūnas“, nuo 1996 metų jį redaguoja. Ji yra parašiusi knygas apie Vytautą Kernagį, Vladą Bagdoną, Robertą Verbą.

Premiją teatrologams Lietuvos teatro sąjunga įsteigė 2009 metais. Ja jau yra apdovanoti Vaidas Jauniškis, Ramunė Balevičiūtė ir Šarūnė Trinkūnaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi