Kultūra

2020.08.21 14:27

Venecijos kino festivalis rengiasi atidarymui pandemijos sąlygomis: kaukės ir patikros

BNS2020.08.21 14:27

Atidarymui pandemijos sąlygomis besirengiantys Venecijos kino festivalio organizatoriai ketvirtadienį paskelbė saugumo gaires: per filmų seansus žiūrovai turės dėvėti kaukes, o atvykstantieji iš ne Europos šalių privalės išsitirti dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19.

Be to, gerbėjams ir plačiajai visuomenei nebus galima būriuotis prie raudonojo kilimo rugsėjo 2–12 dienomis vyksiančio festivalio metu. Filmų lankytojai turės pirkti bilietus ir rezervuoti vietas internetu, siekiant užtikrinti, kad kas antra vieta liktų laisva.

Ties devyneriais vartais, įrengtais įvairiuose taškuose Venecijos miesto Lido saloje, bus matuojama filmų lankytojų ir žiniasklaidos darbuotojų temperatūra. Festivalio dalyviai, lankantys uždarus renginius, bus stebimi, kad prireikus būtų galima atsekti kontaktus.

Tie, kas atvyks iš Šengeno erdvei nepriklausančių šalių, testo dėl COVID-19 atsakymą turės pateikti prieš pat išvykimą į festivalį, o antrasis testas jiems bus atliktas jau Venecijoje, nurodė organizatoriai.

Kaukės bus privalomos ne tik teatruose, bet ir visose renginių vietose po atviru dangumi.

Festivalio organizatoriai teigė, kad gairės buvo parengtos kartu su vietos sveikatos priežiūros pareigūnais.

Organizatoriai jau buvo perspėję, kad renginys bus kuklesnis, nes tūkstančiai kino kūrėjų, aktorių, žurnalistų ir kino industrijos vadovų negali keliauti dėl uždarytų sienų.

Vis dėlto prestižinis festivalis, kuris šiemet vyks 77-us metus, pritrauks šimtus žurnalistų ir minias svečių, daugiausia iš Europos. Vertinimo komisijai vadovaus australų aktorė Cate Blanchett.

Venecijos kino festivalis yra pirmasis toks renginys, įvyksiantis nuo pandemijos pradžios, ir vienas pirmųjų didelių tarptautinių renginių, kuriuos rengia Italija, anksčiau šiais metais buvusi COVID-19 epicentras Europoje.

Venecijos festivalis šiemet įgavo didesnę reikšmę atšaukus kino festivalius visame pasaulyje, tarp jų pagrindinį Venecijos konkurentą – Kanų kino festivalį Prancūzijos Žydrajame Krante.

Sukontroliavusi ligos plitimą griežtu 10 savaičių galiojusiu karantinu, kuris pasibaigė gegužę, Italija dabar vėl stebi augantį užsikrėtimo atvejų skaičių, susijusį su vasaros atostogų kelionėmis.

Venecijos kino festivalis yra svarbi gairė kultūros ir kino pasauliui, nes Venecijoje pripažinti filmai kitais metais dažnai laimi Holivudo „Oskarus“.

Šiemet į konkursinę programą įtraukta 18 filmų, o bendrai penkiose kategorijose bus parodyta 60 pilnametražių ir 15 trumpametražių filmų. Festivalyje bus atstovaujama 50-iai valstybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt