Kultūra

2020.08.20 15:40

COVID-19 užsikrėtęs tenoras Vyšniauskas atsidūrė reanimacijoje, ligoninėje – ir jo žmona

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt, BNS2020.08.20 15:40

Vienas iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) koronaviruso židinio užsikrėtimų – pasaulinio garso tenoras Vaidotas Vyšniauskas, dar kitaip žinomas Kristian Benedikt. Šiuo metu COVID-19 užsikrėtęs tenoras yra reanimacijoje, o ta pačia infekcija serganti jo žmona – ligoninėje, portalui LRT.lt patvirtino jis.

V. Vyšniauskas reanimacijoje gydomas jau šešias dienas, jo žmona ligoninėje – keturias.

Portalui LRT.lt V. Vyšniauskas telefonu sakė, kad jo būklė sunki, bet stabili.

„Labai užimti plaučiai“, – sunkiai prakalbėdamas sakė V. Vyšniauskas. Pasak jo, žmonos sveikata šiuo metu taip pat stabili.

Feisbuke paskelbęs žinutę apie savo sveikatą, V. Vyšniauskas prašo jį ir jo šeimą palaikyti maldomis, mintimis, gerais žodžiais ir paremti finansiškai.

LRT.lt primena, kad LNOBT atsigauna iš koronaviruso protrūkio – čia leista atnaujinti dalį veiklų, o kitą savaitę ruošiamasi ir baleto „Žizel“ premjerai.

„Leista atnaujinti visą veiklą, kuri susijusi ne su operos veikla. Tai reiškia, kad operos solistai grįžti į darbą dar negali, kadangi tarp jų yra registruotas protrūkis“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Jos teigimu, šiuo metu nedidelėmis grupelėmis vyksta baleto ir muzikantų repeticijos.

„Šiuo metu, ką žinau, kas vyksta, – tai baleto repeticijos, kiek žinau, ir muzikantai repetuoja. Bendraujame su teatro administracija ir, mūsų žiniomis, sudaromos atskiros darbuotojų grupės, kad vienu metu visi nerepetuotų“, – teigė visuomenės sveikatos specialistė.

LNOBT atstovė spaudai Renata Baltrušaitytė ketvirtadienį informavo BNS, kad ruošiamasi kitą savaitę numatytai baleto „Žizel“ premjerai.

„Baletas jau repetuoja, kitą savaitę išeina „Žizel“ premjera, o operos „Ana Bolena“ spektakliai nukeliami“, – teigė R. Baltrušaitytė.

Ji pridūrė, kad daugiau informacijos bus pateikta artimiausiu metu.

Koronavirusas nustatytas aštuoniems LNOBT darbuotojams, tarp jų – ir muzikantui, operos solistams, taip pat direktoriui Jonui Sakalauskui, iš viso su šiuo protrūkiu siejami 24 atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt