Kultūra

2015.12.04 09:44

Paskelbė, kad pretenduoja į nacionalines kultūros ir meno premijas

BNS 2015.12.04 09:44

Atrinkta dvylika pretendentų gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, pranešė Kultūros ministerija.

Tarp atrinktų kandidatų yra grafikė Janina Grasilda Žilytė, muzikas Leopoldas Digrys, džiazo muzikantai Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas, muzikologas Algirdas Jonas Ambrazas, rašytojai Vytautas Martinkus ir Giedra Radvilavičiūtė, kino operatorius Audrius Kemežys, knygų dailininkas Kęstutis Kasparavičius, skulptorius Vladas Urbanavičius, aktoriai Eglė Gabrėnaitė bei Dainius Gavenonis, kuratorius ir vizualaus meno kūrėjas Raimundas Malašauskas.

Iš šių pretendentų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija gruodžio 10 dieną išrinks šešis 2015-ųjų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gal būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną.

Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas teikia prezidentė Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kiekvienos jų dydis – 30 tūkst. 400 eurų.