Kultūra

2015.12.03 15:59

Baigtos Panevėžio dailės galerijos priestato statybos

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.12.03 15:59

Baigtos Panevėžio dailės galerijos priestato statybos – čia bus eksponuojami per tarptautinius keramikų simpoziumus sukurti menininkų iš viso pasaulio darbai, iki šiol dvidešimt metų gulėję saugyklose.

Po dvidešimt metų trukusios diskusijos apie netinkamą meno kūrinių laikymą, pagaliau pastatytas dailės galerijos priestatas ir rengiama ekspozicija.

Galerijoje sukaupta šeši šimtai kūrinių, sukurtų  pusantro šimto menininkų iš trisdešimt penkių šalių. Penkių šimtų kvadratinių metrų ekspozicijos salė nesutilps visa kolekcija, pusė jos vis tiek liks saugyklose.

„Pristatysime ne visą kolekciją, bet dalimis – pagal temas, pagal šalis, manau, kad tai žiūrovui irgi labai įdomu, nes kitą kartą, kai jau didelės erdvės, nebegali aprėpti, nebegali įsigilinti. O dabar kiekvienas darbas sulauks lankytojų dėmesio“, – sako Dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

Naujame keramikos centre lankytojų lauks ir  edukacinė programa.

„Lankytojai galės padaryti kūrinį iš keramikos, šiame centre vyks net tik edukacija, bet ir paskaitos, turime sukaupę labai daug vizualinės medžiagos – filmų ,skaidrių – viską galime parodyti lankytojams, turime jau dabar sukūrę interaktyvų terminalą“, – pasakoja J. Lebednykienė.

Dailės galerijos priestato statybos pradėtos pernai pavasarį, bendrovei bankrutavus buvo pakibusios ant plauko. Naujajai Panevėžio valdžiai dar skyrus lėšų ir suradus naujus statybininkus, priestatas pabaigtas per pusmetį. Vienintelę Lietuvoje ir Europoje tokią  keramikos darbų kolekciją lankytojai galės apžiūrėti nuo gruodžio ketvirtosios.