Kultūra

2020.08.18 13:10

Susitikimas su Julijonu Urbonu ir jo partneriais: nuo „Eutanazijos kalnelių“ maketo iki krentančių grindų

LRT.lt2020.08.18 13:10

Žadėti pašnekovai sugrįžta – rugpjūčio 27 d. – susitikimų ciklo „Doppelgänger“ antrojo sezono renginys. Jo metu Julijonas Urbonas kartu su savo ilgamečiais partneriais Pauliumi Vitkausku ir Dmitrijumi Sneginu pasidalins savo patirtimi vystant meno projektus, pareikalavusius unikalių ir kompleksiškų inžinerinių, technologinių ir gamybos išteklių.

Aptariant skirtingo mastelio ir pobūdžio kūrinius – nuo „Eutanazijos kalnelių“ maketo iki krentančių grindų – ypatingą dėmesį skirs meno studijos vaidmeniui, rašoma pranešime žiniasklaidai Koks dirbtuvių – erdvės, įrankių, asistentų, kaimynų, ryšių su kitomis studijomis – poveikis menininko mąstymui ir vaizduotei? Kur studija prasideda ir kur yra jos ribos? Kas yra studija poststudijiniame amžiuje apskritai?

Renginio metu tikimasi jūsų supratingumo dabartinės situacijos atžvilgiu, todėl savo ir aplinkinių saugumui prašoma dėvėti kaukes.

Julijonas Urbonas (g. 1981) – menininkas, dizaineris, tyrėjas, inžinierius, Lietuvos kosmoso asociacijos įkūrėjas. Kūrybinėje veikloje Urbonas gilinasi į technologijų ir meno sintezę, jungia įvairias disciplinas, įgyvendina meno ir mokslo tyrimus. Maždaug dešimtmetį menininkas dirba tarp kritinio dizaino, pramogų parko inžinerijos, performatyvios architektūros, choreografijos, kinetinio meno ir mokslinės fantastikos krypčių. Viena ryškiausių Urbono tyrimų krypčių – gravitacijos estetika, kurių pagrindu menininkas sukūrė vienus žymiausių darbų – „Eutanazijos kalnelius“ ir futuristinės minties projektą „Planeta iš žmonių“, kuris buvo išrinktas atstovauti Lietuvą būsimoje Venecijos architektūros bienalėje.

Paulius Vitkauskas (g. 1982) – gamybos vadovas, dizaineris ir architektas, nesibodintis imtis staliaus ar statybininko darbų. 2006 m. už supamąją kėdę „Ku-dir-ka“ buvo apdovanotas pagrindiniu prizu parodoje „Baldai 2006“. Daugybėje projektų bendradarbiavo su J. Urbonu.

Dmitrijus Sneginas – elektronikos inžinierius, kurį gyvenimas privertė užsiimti techninėmis keistenybėmis, dirbant su šviesos, garso ir kinetiniais objektais. „Beepart“ ir Vilniaus šviesų festivalių dalyvis. Paraleliai šioms veikloms užsiima design-for-manufacture, projektuodamas serijinės gamybos gaminius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt