Kultūra

2015.12.01 21:02

A. Kniazevo ir K. Uinsko duetas pirmąsyk kviečia į kamerinės muzikos koncertus

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.01 21:02

Vienu geriausiu dabarties violončelininku vadinamo Aleksandro Kniazevo ir pianisto Kasparo Uinsko duetas pirmąsyk kviečia į kamerinės muzikos koncertus. Garsus ne tik pats violončelininkas, bet ir su juo visur keliaujantis instrumentas. 

Prieš 38 metus Vilniuje A. Kniazevas laimėjo violončelininkų konkursą – muzikas sako, tai buvęs pirmasis jo, šešiolikmečio, tarptautinis pripažinimas. Dabar jis koncertus rengia pagrindinėse pasaulio salėse Londone, Vienoje, Briuselyje ar Tokijuje. Pasirodymuose groja su garsiausiais orkestrais. A. Kniazevui liaupsių negailintys kritikai sako, jis neįtikėtinai jaučia muziką, turi aštrų protą ir fenomenalią techniką. Be violončelės groja vargonais, o neseniai pradėjo skambinti fortepijonu. A. Kniazevo violončelė, apie kurią sklando legendų, visada keliauja su juo.   

„Tai Carlo Bergonzi 1733 m. gaminta violončelė. Ja Amerikoje 27 metus grojo genialusis Grigorijus Piatigorskis. Nuostabus instrumentas, vienas iš geriausių pasaulyje“, – pasakoja A. Kniazevas.

Dažnai Lietuvoje koncertuojantis A. Kniazevas pirmąsyk gros su tarptautinio pripažinimo sulaukusiu pianistu K. Uinsku. Programoje – trys Dmitrijaus Šostakovičiaus, Sergėjaus Rachmaninovo ir Cesaro Francko sonatos.

„Nors jis tą programą labai gerai žino, mes turėjome daug repeticijų, ir jis su labai dideliu entuziazmu, negailėdamas, netausodamas savo jėgų repetavo. Iš tiesų galėjome pajausti vienas kito manierą, braižą ir muzikos supratimą“, – sako K. Uinskas.

Antradienio vakarą duetas pasirodė Kauno filharmonijoje, o trečiadienį koncertą surengs Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje.