Kultūra

2020.08.14 22:47

42 tūkst. eurų klausimas: Cvirkos paminklo ateitis paaiškės nepigiose diskusijose

Dovilė Lisauskaitė , LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.14 22:47

Petro Cvirkos paminklo Vilniuje likimas turėtų paaiškėti per diskusijas, rengiamas už tūkstančius eurų. Tokį sprendimą priėmė Kultūros taryba, tačiau kultūros srities darbuotojai tai vadina lėšų švaistymu, o panašių nemokamų diskusijų rengėjai sako, kad kalbų laikas jau baigtas ir reikia imtis konkrečių veiksmų, nes bendro sutarimo vis tiek nebus.

42 tūkstančiai eurų – būtent tiek Kultūros taryba skyrė diskusijoms, kuriomis siekiama išsiaiškinti, kas turėtų būti daroma su Petro Cvirkos paminklu.

Savo sprendimą ji grindžia tuo, kad tai bus ne vien diskusijos, bet ir viešos virtualios paskaitos, dirbs ekspertai, o visa informacija bus skaitmenizuota ir taip pateikta visuomenei.

„Projektas „Diskusijos apie Petro Cvirkos skverą“ buvo finansuotas kaip vienas geriausiai įvertintų tarpdisciplinio meno srityje. Projektas atitiko prioritetus – į jo veiklą įtraukiami menininkai ir kultūros kūrėjai, jis bus įgyvendinamas bendradarbiaujant su kitomis meno organizacijomis“, – sako Kultūros tarybos atstovė Goda Dapšytė.

Finansavimą gavusi viešųjų erdvių ir kraštovaizdžio architektūros studija „Studio Space / Time“ komentarą pateikė raštu:

„Projekto tikslas – sukurti, išvystyti ir viešinti hibridinę virtualios ir fizinės erdvių platformą viešų renginių ir diskusijų apie Cvirkos paminklą ir skverą programoms, kurios taptų bendresniu modeliu panašių kompleksiškų viešų diskusijų kuravimui.“

Prieš metus diskusijas dėl sovietams talkinusio P. Cvirkos taip pat rengusi Rašytojų sąjunga sako, kad tam neišleido nė cento.

Tarp šio projekto partnerių yra ir Vilniaus miesto savivaldybė. Ji kol kas papildomų lėšų diskusijoms nėra numačiusi.

Siekiant gelbėti po pandemijos sunkiai atsigaunantį kultūros sektorių, Kultūros taryba pakeitė finansavimo taisykles. Kiekviena organizacija galėjo teikti tik vieną paraišką, gautos sumos didesnės, tačiau gavusiųjų – mažiau.

Lietuvos kultūros taryba tarpdisciplininio meno projektams skyrė daugiau nei pusę milijono eurų, juos pasidalijo 20 organizacijų. Didžiausia skirta suma – 100 tūkstančių eurų Vilniaus dailės akademijos projektui „Neringos miško architektūra“.

Panorama. Baltarusija neįsileido europarlamentarų iš Lietuvos ir Lenkijos – sužinojo tik oro uoste
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.