Kultūra

2020.08.14 11:49

Feisbuke įkurta grupė „Menininkai Baltarusijai“: kūrėjai solidarizuojasi su taikiais kovotojais

LRT.lt2020.08.14 11:49

Socialinime tinkle įkurta grupė „Menininkai Baltarusijai“ („Artists For Belarus“). Grupės aprašas slelbia: „Menininkai iš viso pasaulio solidarizuojasi su Baltarusijos žmonėmis, kurie brutaliai diktatūrai priešinasi taikiai. Žymėk @artistsforbelarus arba #artistswithbelarus.“

Eglės Plytnikaitės kūrinio prierašas skelbia: „Gana yra gana! Sustabdykite smurtą, sustabdykite kraujo praliejimą ir pasitraukite dabar!“:

⛔Enough is enough! Stop the violence, stop the bloodshed and leave now! 🙏Artwork by Eglė Plytnikaitė @...

Posted by Artists For Belarus on 2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienis

Nadzejos Makejevos kūrinio prieraše teigiama: „Visas pasaulis matė taikių Baltarusijos žmonių kraują. Nėra jokios galios ar sistemos, kuri galėtų tai paslėpti. Sustabdykite smurtą Baltarusijoje!“:

🌍The whole world saw the blood of peacefull Belarusian people. And there's no power or system that could hide it or...

Posted by Artists For Belarus on 2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienis

Vilmanto Žumbio kūrinys palydimas tekstu: „Deja, kai kuriose vietose žmogaus teisė į laisvę nėra savaime suprantama net 2020 metais. Turime paremti Baltarusijos žmones jų lemiamoje kovoje su diktatūra“:

😭Sadly, human right to freedom is not taken for granted in some places even in 2020. We have to support Belarusian...

Posted by Artists For Belarus on 2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienis

Į laisvę paleisti anksčiau sulaikyti Baltarusijos protestuotojai pasakoja, kad pareigūnai juos mušė ir grasino išprievartauti.

Oficialiai pranešama apie maždaug 6 tūkst. sulaikytų baltarusių. Šimtai žmonių nukentėjo nuo pareigūnų smurto prieš taikius protestuotojus, keli žmonės žuvo.

Baltarusijoje penktąją naktį tęsiasi protestai prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą. Ketvirtadienio vakarą kaltę už perdėtą smurto naudojimą prisiėmė vidaus reikalų ministras, o Minskas skelbia, kad tūkstantį asmenų paleido.

Protestuotojai ir opozicijos atstovai ragina rinkimus surengti iš naujo, o jų raginimus kartoja ir Vakarų valstybės. Paramą protestuotojams jau išreiškė medikai, mokslininkai, fabrikų ir įmonių darbuotojai, net kai kurie valstybinio transliuotojo žurnalistai.

Taip pat skaitykite

Parengė Austėja Mikuckytė-Mateikienė