Naujienų srautas

Kultūra2015.11.27 11:00

Baleto solistui N. Juškai – Kultūros ministerijos garbės ženklas

BNS 2015.11.27 11:00

Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skirtas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto solistui Nerijui Juškai.

Šokėjas apdovanotas už „svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką“, pranešė ministerija.

Garbės ženklas bus įteiktas penktadienio vakarą, Lietuvos baleto jubiliejaus išvakarėse, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje. N. Juška tą vakarą šoks baleto spektaklyje „Raudonoji Žizel“, kuris skiriamas solisto kūrybinės veiklos 20-mečiui.  

N. Juška 1994 metais baigė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrių, nuo tų pačių metų šoka Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Menininkas yra pelnęs daug tarptautinių ir šalies apdovanojimų, prizų. 2009 metais N.Juška Kultūros ministerijos apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už pagrindinį vaidmenį I. Stravinskio balete „Ugnies paukštė“.

Per 20 metų baleto solistas sukūrė daugiau kaip dvi dešimtis pagrindinių vaidmenų įvairiuose spektakliuose. Jis yra šokęs Romeo ir Parį balete „Romeo ir Džuljeta“, Pas de trois ir Zygfrydą – „Gulbių ežere“, Džoną – „Graike Zorba“, Toreadorą – „Karmen“, Partnerį – „Rusiškame Hamlete“, Albertą – „Žizel“ , Bazilį – „Don Kichote“, Otelą – „Dezdemonoje“, Aleksejų Vronskį – „Anoje Kareninoje“ ir kt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi