Kultūra

2015.11.25 19:10

Modernioje „Karmen“ istorijoje – dainininkai, šokėjai ir cirko artistai

Kauno muzikinis teatras pristato pirmąją sezono premjerą – Franko Wildhorno miuziklą „Karmen“. Karmen istoriją naujai papasakos visas būrys atlikėjų: dainininkai, šokėjai ir cirko artistai.

Istoriją apie aistringą, laisvos sielos čigonę 1845-aisias pirmasis papasakojo prancūzų rašytojas Prosperas Merimee. Operos scenoje ją išgarsino kompozitorius Georges Bizet. Nuo tada Karmen drama įkvėpė daugybę kūrėjų. Jai neabejingi ir šių dienų menininkai.

Amerikiečių kompozitorius Frankas Wildornas su kolegomis sukūrė miuziklą, kurio siužetas paremtas P. Merimee novele, tačiau veiksmas vyksta mūsų dienomis. Ši „Karmen“ interpretacija yra statoma Kauno muzikiniame teatre, miuziklą režisuojantis Kęstutis Jakštas sako, kad Karmen istorija stebins netikėtais posūkiais, kuriuos lėmė spektaklio kūrėjai.

„Georges Bizet laikais tų tokių Karmen buvo vienetai arba mes tik girdėdavom apie kažkokias iškilias moteris, tai šiandien fatališkų moterų yra, jeigu ne kas antra, tai kas trečia. Tikrai, tas ir sunkiausia – surasti toje Karmen kažką, ko nėra šiandieninėse, kur vaikšto gatvėmis ar ekranuose mirga“, – pasakoja režisierius Kęstutis Jakštas.  

Karmen vaidmenį miuzikle kuria Viktorija Streiča. Atlikėja sako, kad šis vaidmuo suteikė naujų spalvų jos pačios asmenybei.

„Aš gyvenime visai nesu panaši į Karmen, bet iš to moteriško prado, kurį mes abidvi turim, tai manyje pažadino daug kitų spalvų ir savybių“, – sako dainininkė.

Kauno muzikinio teatro scenoje ne pirmą vaidmenį kuria Jeronimas Milius. Šį kartą jam patikėta perprasti Garsijos personažą.

„Premjeros jau šį savaitgalį. Aš žinau, ko nori režisierius, kaip aš jaučiu, dar vis bandom surasti tą kažkokią simbiozę. Sunku, maniau, kad bus truputį lengviau, bet mano personažas toks – jis ir artistas, kaip aš noriu, kad jis būtų truputį pačiuožęs, žodžiu, labai daug uždavinių visa tai įgyvendinti“, – sako J. Milius.

Be daugybės atlikėjų scenoje pasirodys ir Šakių cirko artistai. Spektaklio premjeros Kauno muzikiniame teatre – šį savaitgalį.