Kultūra

2020.08.13 10:15

Įtampos meistras Hitchcockas šiandien minėtų 121-ąjį gimtadienį: ir pats vaidindavo savo filmuose

Gabrielė Kloniūnaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.08.13 10:15

Šią dieną 1899-aisiais gimė kino režisierius ir prodiuseris Alfredas Hitchcockas . Vienas žymiausių jo sukurtų filmų – „Psichopatas“.

Žymusis filmų kūrėjas A. Hitchcockas gimė Londone, Jungtinėje Karalystėje. Prieš pradėdamas kurti filmus kurį laiką dirbo inžinieriumi, tačiau trečiajame dešimtmetyje pasuko į kino industriją.

1939-aisiais Hičkokas persikėlė į Holivudą, kur sukūrė savo pirmą amerikietišką filmą „Rebecca“, įvertintą Kino akademijos nominacija.

Pirmieji jo filmai buvo nebylūs, vėliau perėjo prie garsinių. A. Hitchcockas darbų sąraše – per pusė šimto juostų, tapusių kino klasika: „Paukščiai“, „Langas į kiemą“, „Svaigulys“.

A. Hitchcockas dar vadinamas „saspenso meistru“, kurios pagrindas – sumaniai atitolinti tai, kas neišvengiama. A. Hitchcockas padarė didelę įtaką kine detektyvo ir trilerio žanrams. Įsigijęs teisę ekranizuoti romaną „Psichopatas“, A. Hitchcockas pradėjo siaubo filmų meistro karjerą ir įsirašė į kino istoriją.

Sukurti filmo A. Hitchcockui neužtekdavo – jis savo juostose mėgdavo pats vaidinti antraplanius vaidmenis. Nors buvo nominuotas net penkiems „Oskarams“ – nėkart šio apdovanojimo pats negavo.