Kultūra

2020.08.12 11:31

COVID-19 Operos ir baleto teatre: du iš šešių naujų užsikrėtimų – darbuotojai, galimai neturėję sąlyčio su pirmaisiais atvejais

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.08.12 11:31

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras trečiadienį pranešė, kad 6 atvejai, patvirtinti vakarykštę parą Vilniuje, siejami su protrūkiu Nacionaliniame operos ir baleto teatre. „Žinau apie penkis atvejus. Du iš jų darbuotojai, kurie greičiausiai neturėjo sąlyčio teatre su pirmaisiais infekuotais darbuotojais“ – LRT.lt teigė LNOBT vyriausiais dirigentas Ričardas Šumila.

Pasak R. Šumilos, šiuo metu yra išsityrę maždaug trečdalis darbuotojų. Daug tyrimų atlikta antradienį ir planuojama atlikti trečiadienį. „Užvakar ir vakar daugiausia tirti tie, kurie turėjo didesnę riziką – sąlytį su infekuotais“, – komentavo R. Šumila.

„Dar vyksta tyrimas. Tikslas – nekaltinti, nebėgti nuo atsakomybės, o atrasti viruso plitimo kelius“, – LRT.lt teigė R. Šumila.

R. Šumilos teigimu, antradienį LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas antradienį jautėsi panašiai, kaip iki šiol, jo būklė nekito. Pašnekovo žiniomis, LNOBT direktoriaus pavaduotoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė dar ligoninėje, bet jos būklė gerėja.

Trečiasis LNOBT koronavirusu sergantis darbuotojas yra ne administracijos, o kūrybinis darbuotojas. „Su ja turėjome trumpą kontaktą“, – LRT.lt pirmadienį teigė J. Sakalauskas.

LNOBT praėjusią savaitę pranešė, kad rugpjūčio 12, 13 ir 14 dienomis „Žizel“ premjeriniai spektakliai neįvyks, juos planuojama nukelti į rugsėjo mėnesį. Konkrečios spektaklių datos bus paskelbtos vėliau. „Negalvojame apie datas grįžimų. Šiuo metu prioritetas – saugumas“, – LRT.lt antradienį tvirtino R. Šumila.

Teatre iš viso dirba per 600 darbuotojų. Iki savaitės pabaigos, R. Šumilos teigiamu, turėtų būti žinomi jau visų darbuotojų testų atsakymai.