Kultūra

2015.11.25 10:24

Keramikos muziejuje Kaune – gausus avelių būrys

LRT.lt2015.11.25 10:24

Lapkričio 26 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Keramikos muziejuje Kaune įvyks Mindaugo Karaliaus instaliacijos „Skylanti vilna“ atidarymas.

„Keramikos muziejuje rikiuojasi gausi avelių banda. Jų ekspresyvios komiškos grimasos, neramus bruzdėjimas ir žvalgymasis verčia nusišypsojus atpažinti pačius save: sutrikusius ir išsigandusius“, – skelbiama pranešime spaudai.

Jaunas keramikas M. Karalius – dar tik įpusėjęs pirmą VDA Kauno dailės fakulteto keramikos katedros kursą. Jo pamėgtas personažas – avelė – primena komikso piešinį, įgavusį trečią dimensiją molyje. Šioje instaliacijoje autorius kviečia susimąstyti apie nepatogumą kalbėti smurto tema tiek visuomenėje, tiek asmeniškai.

Labdaros ir paramos fondas FRIDA, prisidėdamas prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu, lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis organizuoja „Baltojo Kaspino” festivalį. Festivalis inicijuoja ne tik formalias diskusijas, bet pasitelkia kūrybiškumą, performatyvumą bei vizualumą. Ši paroda yra „Baltojo kaspino“ festivalio dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.