Naujienų srautas

Kultūra2015.11.25 10:19

„Kristupo Kalėdose“ – spalvinga koncertų girlianda

LRT.lt 2015.11.25 10:19

Tradicinis žiemos muzikos festivalis „Kristupo Kalėdos“ kaip ir kasmet kviečia pasirūpinti jaukiais muzikiniais vakarais Šv. Kotrynos bažnyčioje. Išskirtinė šventinė programa visą gruodžio mėnesį džiugins neeiliniais, šviesiausiomis emocijomis nuskaidrintais pasirodymais, rašoma pranešime spaudai.

Skaniausią operečių kokteilį gruodžio 4 dieną patieks gražiausi Lietuvos balsai: sopranas Ona Kolobovaitė, bosas Liudas Mikalauskas ir tenoras Egidijus Bavikinas. Persikūniję į žavingus personažus, nuolat įsiveliančius į meilės trikampius, netikėtas intrigas bei komiškas situacijas, jie atliks kūrinius iš linksmiausių operečių, o šmaikštusis dirigentas Vytautas Lukočius fortepijono balsu įgarsins visą orkestrą. Nuotaikingame operetės spektaklyje skambės Franzo Leharo, Johanno Strausso, Emmericho Kalmano ir kt. kompozicijos.

Švelnus, bet galingas žavingosios Girmantės Vaitkutės balsas sušildys širdis gruodžio 7 d. 20 val. Kartu su pianistu Andrejumi Polevikovu, gebančiu virtuoziškai apjungti klasikinį skambesį su modernia harmonija ir ritmika, dainininkė kviečia pasiklausyti kalėdinio džiazo melodijų.

O kad žiemišką orą ištverti būtų lengviau, gruodžio 9 dieną „Kristupo Kalėdos“ pakvies į Lotynų Amerikos ritmų kupiną kelionę su grupe „Parranda Polar“. Jos įkūrėjas, Adomas Koreniukas pamilęs tradicinį Kolumbijos žanrą kumbiją, kuriame apdainuojama meilė moteriai, gamtai, darbui laukuose, nutarė jį su kolegomis Vytautu Puidoku (bosinė gitara) ir Jonu Narbutu (mušamieji, perkusija) atgabenti ir į Lietuvą.

Daugiaveidį žanrą – nuo dramatiškos istorijos iki lengvo flirto, nuo liepsnojančios aistros iki viliojančio žaismo – pristatys akordeonistas Vytenis Danielius drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus). Pasirodymo programoje klausytojai išgirs Richardo Galliano koncertą „Opale“, kuris akimirksniu pavergia savo skambesiu – naujosios miuzetės ir džiazo improvizacijos mišiniu su tango šerdimi, taip pat skambės Astoro Piazzollos, Carloso Gardelio ir kt. kūriniai.

Pasiilgusiems energingesnės muzikos, gruodžio 18 dieną tarptautinė keturių atlikėjų komanda „Dagamba“ surengs pasirodymą, visam laikui pakeisiantį nuomonę apie klasikinę muziką. Jus nustebins sprogstamasis roko energijos ir orkestro jėgos užtaisas, virtuoziškai apjungiantis skirtingus muzikos žanrus, pagardintas neįtikėtina temperamento bei humoro doze. Kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Donato Katkaus, „Dagamba“ žada daug galingo skambesio, dinamišką ir įtraukiantį muzikinį spektaklį. Programoje skambės Ludwigo van Beethoveno, Sergejaus Prokofjevo, U2, Led Zeppelin ir kt. kompozicijos.

Žiemos švenčių proga klausytojų tradiciškai laukia susitikimas su aksominio balso savininke Liuba Nazarenko. Gruodžio 27 dieną dainininkė įteiks gražiausių romansų puokštę, kuri nubrauks storą kasdienybės, buities sluoksnį ir nukels kelionėn į save vingiuotais romansų takeliais. Romantiškoje programoje „Naktis be mėnulio“ skambės XIX a. pabaigos — XX a. pradžios miesto, saloniniai, senoviniai ir kt. romansai.

Tą pačią dieną į, ko gero, šventiškiausią metų koncertą pakvies dainininkė Monika Liu ir neseniai dešimtmetį atšventusi instrumentinė grupė „SUBTILU–Z“. Prestižinio Berklee koledžo (JAV) auklėtinė, išskirtinių muzikinių projektų dalyvė, išbandžiusi save įvairiuose amplua, žada nepaprastai jaukų koncertą, kuriame tikrą šventinį stebuklą sukurs muzikantų meistriškumas, originalios aranžuotės ir lengvas svingas. Programoje išgirsite Irvingo Berlino, Jameso L. Pierponto, Johno Fredericko Cootso ir kt. kompozicijas.

Pasimėgauti užburiančiais valso garsais gruodžio 28 dieną galėsite fortepijono virtuozo Gintaro Januševičiaus koncerte. Pirmą kartą Vilniuje charizmatiškasis pianistas atliks visus devyniolika Frederico Chopino valsų. Daugelio tarptautinių konkursų (tame tarpe F. Chopino konkursų Vokietijoje ir Estijoje) nugalėtojas, G. Januševičius išsiskiria troškuliu kūrybinėms naujovėms: „Mėgstu pasakoti įdomias muzikines istorijas, rodyti dar negirdėtus kūrinius ar neįprastais rakursais pristatyti žinomus.” Kokią istoriją, paslėptą F. Chopino valsų garsuose, papasakos pianistas šiame koncerte – sužinokite patys.

Gospel muzika išsiskiria unikaliu skambesiu, ritmu, harmonija, ji spinduliuoja meilę, džiaugsmą, stiprybę, tačiau įspūdingiausia tai, jog ji vienija žmones – skambant emocingoms, lengvai įsimenančioms melodijoms, muzikantai ir klausytojai tampa viena šeima. Būtent šio žanro ilgesys šešias talentingas merginas subūrė į grupę „Where the backs come from“. Į svečius pasikvietusi vokalo pažibas – Girmantę Vaitkutę, Dagną Kondratavičiūtę ir Vitalijų Veklenko, šešeriukė neabejoja, jog šis vakaras išsiskirs nepaprastai stipria energetika. Jo kulminacija – Jievaro Jasinskio kūrinio premjera.

Nors Prancūzijos sostinė šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, gruodžio dieną koncerte „Cafe de Paris“ gitaristas, kompozitorius, vokalistas Chrisas Ruebensas primins daugeliui mūsų brangaus romantiškojo Paryžiaus veidą. Kartu su savo ansambliu priešpaskutinį šių metų vakarą jis paruošė programą, kurioje netrūksta subtilios elegancijos, persmelktos neapčiuopiamo žavesio.

Pasitinkant 2016–uosius „Kristupo Kalėdų“ festivalyje šventinių melodijų konfeti iššaus net du kartus – 17 ir 20 val. Charizmatiški, įspūdingu vokalu apdovanoti, mecosopranas Laura Zigmanaitė ir tenoras Paulius Bagdanavičius kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru paruošė spalvingą programą, kurios metu į salę skries viena už kitą gražesnės arijos, neapolietiškos dainos bei numeriai iš miuziklų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi